Güncel

Manisalı sporcular Bilecik’ten 12 madalya ile döndü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı boks turnuvası Bilecik’te yapıldı. Aslan Spor Kulübü sporcuları Manisa’ya rekor madalyayla döndü.

MANİSA (İGFA) – 4-5 Kasım tarihleri ​​arasında Bilecik’te düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İller Arası Boks Turnuvası, 15 ilden 210 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Aslan Spor Kulübü sporcularının başarısı Boks Turnuvasına damgasını vurdu.

Turnuvaya Manisa’dan katılan Aslan Spor Kulübü sporcularından 8 sporcu birinci, 1 sporcu ikinci, 3 sporcu ise üçüncü oldu. Sporcular Manisa’ya 12 madalyayla döndü.

Aslan Spor Kulübü Başkanı ve boks antrenörü Yahya Aslan, sporculardan beklediği başarının bu olduğunu söyledi.

Yahya Aslan, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı illerarası Boks Turnuvasına 15 ilden 210 sporcu katıldı. Sporcularımız iyi bir performans sergiledi. Manisa’ya derecelerle, madalyalarla döndük. Genç bayanlarda üst kategoride 38 kiloda Büşra Aslan birinci, 42 kiloda Sevim Yeğit, 57 kiloda ise Masal Ece Buruk turnuva birincisi oldu. Yıldız bayanlar kategorisinde ise 46 kiloda Eylem Ece Ünlü, 57 kiloda Şükran Dümenoğlu, 66 kiloda Fatmanur Duman ise turnuva birincisi oldu. Genç erkeklerde üst kategoride 54 kiloda Eren İnan üçüncü, 70 kiloda Yaşar Berkay turnuva birincisi, Yıldız Erkekler kategorisinde 57 kiloda Halim Sinan Bodur üçüncü, 60 kiloda Samet Şahin ise üçüncü oldu. Turnuvada 63 kiloda Efe Buruk ikinci, Hüseyin Haşemi + 80 kiloda ise turnuva birincisi oldu. Onlar oldu. Tüm sporcularımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. Boks antrenörümüz Ümit Atasoy ile birlikte sporcularımızı yetiştirmeye devam ediyoruz. Sporcularımızın başarısının her geçen gün artacağına inanıyorum. “Bizlere her zaman destek olan Gençlik ve Spor Manisa İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e de teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu