Güncel

Manisalı minikler arıların dünyasını keşfetti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilkokul öğrencilerine arıların dünyasını tanıtmak amacıyla hayata geçirilen ‘Çalışkan Arılara Merhaba’ projesi kapsamında Karakurt Alifakı İlkokulu öğrencilerine arı dünyası farkındalık eğitimi verildi. Kırkağaç ilçesindeki İlkokul ve Bostancı İlkokulu.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Çalışkan Arılara Merhaba’ projesi kapsamında Kırkağaç Alifakı İlkokulu 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf seviyelerinde 26 öğrenci, ilkokul öğrencilerine ise 28 öğrenci katıldı. Karakurt İlkokulu’nda ve ardından Gölmarmara ilçesindeki Bostancı’da 3. sınıf düzeyinde eğitim gördü. İlkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda öğrenim gören 29’u olmak üzere toplam 83 öğrenciye eğitim verildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Hıroğlu İlçesi’nde kurulan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’nde ağırlanan öğrencilere ilk olarak merkez hakkında bilgi verildi.

Arıların bitkilerin tozlaşmasındaki önemi ve biyolojik çeşitliliğe katkılarının anlatılması amacıyla verilen eğitim programında, arıcılık eğitmeni Hüseyin Balkaya, arıları yakından görebilecekleri gözlem kovanı ile öğrencilere arıların dünyasını anlattı. Eğitimin sonunda her öğrenciye Arıcılık Merkezi’nde üretilen ‘Arıcı Arkadaşım’ adlı eğitici kitap, bulmaca ve bal hediye edildi.

Başa dön tuşu