Güncel

Manisalı minikler afet konusunda bilgilendirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl ve Karaköy Çocuk Kültür Sanat Merkezlerinde eğitim gören minik öğrencilere, itfaiye ve AFAD ekipleri tarafından afetlere hazırlıklı olmaları konusunda bilgi verildi.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nde eğitim gören minik öğrenciler, 12 Kasım Afet Eğitimine Hazırlık Günü dolayısıyla uygulamalı eğitim aldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve AFAD ekiplerinin Afet Eğitim Hazırlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiği eğitimde, 75. Yıl ve Karaköy Çocuk Kültür Sanat Merkezlerinde eğitim gören genç öğrencilere, olası bir afete karşı neler yapabilecekleri konusunda bilgi verildi. deprem.

Yangın, su baskını gibi durumlarda ne yapılması gerektiği ve 112’yi aramaları gerektiği konusunda bilgilendirilen minik öğrencilere, ardından olası bir deprem durumunda tahliye tatbikatı yapıldı.

Bahçede kısa bir bilgilendirme eğitimi alan minik öğrenciler, daha sonra kendileri için hazırlanan itfaiye üniformalarını giyerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Eğitime katılan öğrencilere Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Meliha Çavuşoğlu Kılınçlar, MABEM Müdürü Serap Güçyen, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri Sorumlusu Eren Çakır ve itfaiye personeli tarafından hediyeler takdim edildi.

Başa dön tuşu