Güncel

Manisa’da trafik bilinci olan nesiller yetişiyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa İl Milli Müdürlüğü işbirliği protokolü ile çocuklara trafik bilinci kazandırmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa’ya kazandırılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kapsamında eğitimler devam ediyor. Eğitim, Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü. Öyle.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kapsamında eğitimler devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği protokolüyle verilen eğitimlerde minikler eğlenirken trafik kurallarını da öğrenmenin keyfini çıkarıyor. Minikler, trafik polisinden, jandarmadan veya görev başındaki trafik polisinden teorik eğitim alıyor ve ardından bunları uygulamaya koyuyor. Minikler trafik eğitim parkında akülü araçlarla öğrendikleri bilgileri uygulayarak hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’ya kazandırılan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda yaklaşık 20 bin öğrencinin eğitim aldığını ve yeni eğitim döneminin başladığını belirten Ulaşım Daire Başkanı Hüseyin Üstün, “Biz Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamaya kararlıyız.” Biz üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda 225 adet trafik işaret, yön ve işaret, 1 adet üst geçit, 2 adet tünel, 1 adet sinyalize kavşak ve 1 adet hemzemin geçit bulunmaktadır. Aynı anda 40 çocuğa teorik ve pratik eğitim verilebiliyor” dedi.

Başa dön tuşu