Güncel

Manisa Saruhanlı’ya 15 milyon TL’lik üst yapı yatırımı

MASKİ Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Saruhanlı ilçesinin Şatırlar Mahallesi’nde 15 Milyon TL yatırım bedeliyle altyapı ve üstyapı yatırımı gerçekleştiriyor.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında mahallelerin altyapı ve üstyapısını değiştirmeye devam ediyor.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Saruhanlı ilçesine bağlı Şatırlar Mahallesi’nde 15 Milyon TL yatırım bedeliyle altyapı çalışmaları tamamlanarak üstyapı çalışmalarına başlandı. Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir de mahalleyi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Daire Başkanı Emir’e, Yatırım ve İnşaat Dairesi şube müdürü, mahalle muhtarı Gürcan Eroğlu, müteahhit firma yetkilisi ve teknik personel eşlik etti.

Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde Manisa merkez ve ilçelerimizde altyapı ve üstyapı yatırımları yapmaya devam ediyoruz. Şatırlar İlçesi’nde altyapı çalışmaları kapsamında 3 bin 200 metre kanalizasyon hattı ve 3 bin 100 metre içme suyu hattının yenilenmesini gerçekleştirdik. Ayrıca daha sağlıklı bir çevre için 500 kişilik prefabrik fosseptikler kuruldu. Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından 16 bin metrekare kilitli parke döşeme işine başladık. Bu yatırımların maliyeti 15 Milyon TL. “Kısa sürede tamamlanması planlanan üst yapı çalışmaları ile Şatırlar Mahallemiz modern bir görünüme kavuşacak” dedi.

Başa dön tuşu