Güncel

Manisa Akhisar’da yeni itfaiye binası yükseliyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Akhisar ilçesinde yapımına başladığı yeni itfaiye teşkilatının betonarme işleri yüzde 70 oranında tamamlandı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Akhisar ilçesine getireceği yeni itfaiye teşkilatı hızla yükseliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Teknik İşler Daire Başkanı Uğur Topkaya, İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, Akhisar Muhtar İşleri Müdürü Murat İpek, Şube Müdürü Egemen Eceoğlu, MHP Akhisar teşkilatı, teknik personel ve yüklenici firma. Yeni itfaiye teşkilatında devam eden çalışmaları yetkililerle birlikte inceledi.

İncelemelerin ardından bilgi veren Teknik İşler Daire Başkanı Uğur Topkaya, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde Akhisar ilçemize kazandıracağımız yeni itfaiye teşkilatında itfaiye aracı garajı da yer alacak. 12 araç, 24 kişilik yatakhane, 30 personel bekleme alanı, 16 kişilik yemekhane, soyunma ve soyunma odaları bu şekilde planlandı.Temellerini geçtiğimiz günlerde attığımız çalışmalarımız hızla ilerliyor. Yeni itfaiye teşkilatının betonarme işlerinin yüzde 70 oranında tamamlandığını söyleyebiliriz. Garaj kısmında çelik çatı imalatları ile çalışmalarımız devam edecek. “İdari bina kısmında betonarme işlerinin tamamlanmasının ardından duvar, sıva ve montaj çalışmaları yapılacaktır” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da yeni itfaiye inşaatında özveriyle çalışan ekiplere teşekkür etti.

Öztozlu, “İtfaiyemiz yangınlara, yangın olaylarına ve afetlere müdahale etme hızıyla tüm kamuoyunun takdirini kazandı. Bu başarıda personelimizin donanım ve modern ekipmanlarının yanı sıra İtfaiye teşkilatımızın geniş hizmet ağının da önemli rolü bulunmaktadır. Bu tür olumsuz olayların yaşanmasını elbette kalbimiz istemiyor ama bu da hayatın bir gerçeği. Bu noktada mevcut Akhisar İtfaiyesi lokasyonunda gerçekleştireceğimiz proje nedeniyle itfaiyemizi yeni yerine taşıyacağız. Buradaki çalışmaların hızla ilerlediğini gördük. İtfaiye istasyonumuzun yapımında emeği geçen ekiplere teşekkür ediyorum. “Akhisar’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başa dön tuşu