Güncel

Malatya’da suya yüzde 25 indirim!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda oybirliğiyle su fiyatlarında yüzde 25 indirim yaptı.

MALATYA (İGFA)) – MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatıyla suda indirim yapmak için toplandıklarını belirterek, oybirliğiyle suda yüzde 25 indirim yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.

6 Şubat depremi öncesinde hazırlanan programın yüzde 95’ini tamamladıklarını belirten Müdür Mert, deprem nedeniyle revize etmek zorunda kaldıklarını, depremden zarar gören altyapının yeniden inşası için İller Bankası ve öz kaynaklarla birlikte çalışmalara devam ettiklerini söyledi. .

MASKİ’nin çok ciddi yatırımlar yaptığını kaydeden Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, “Yazıhan Hamidiye Mahallesi’ndeki 1000 tonluk depomuz bitmek üzere. Ayrıca Durucasu’yu besleyen 600 tonluk içme suyu depomuz da 2 ay önce tamamlandı. Sürür’de 500 tonluk depo yapılıyor. Yazıhan’da 17 ünite ve nüfusun 2/3’ünü besleyen Karasu’da MASKİ ciddi bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar tamamlandığında ilçemizin su sorunu ciddi anlamda çözülmüş olacak. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “Depremde Doğanşehir İlçemiz ciddi hasar gördü. 17 kilometrelik boru hattı kullanılamaz hale geldi. Bu isale hattı Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla yeniden yapılıyor. Depremin ardından kanalizasyon çalışmalarına devam edildi. Hasarlı hatlar yenilendi. Yenilenmeye de devam ediyor. “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, “13 ilçeye ayrım gözetmeksizin hizmet veren MASKİ Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. “Hekimhan merkez ve Güzelyurt’ta yaptıkları arıtma tesisleriyle ilçemizi kanalizasyon atıklarından kurtardılar” dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, “2020 depreminde Pütürge ilçemiz de hasar gördü. Ayrıca 2 deprem yaşadık. Bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan da her türlü desteği sağladı. 6 Şubat depreminde sulama kanallarımızın 160 kilometresi yıkıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı ve MASKİ Genel Müdürümüzün çalışmalarıyla tamamı onarıldı” dedi.

Başa dön tuşu