Güncel

Malatya Bakırcılar Çarşısı’nda 18 iş yeri kurayla sahiplerini buldu

Bakırcılar Çarşısı için geçici iş yerlerinin kura çekimi, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’daki ticaret dünyasının canlanması ve normale dönmek için, Malatya Büyükşehir Belediyesi farklı sektörlerde hizmet veren işletmeler için geçici çarşı projelerini hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın bir dizi sektöründe esnaf ve işletmeler için kurulan çarşılarda alt ve üst yapı çalışmalarını tamamlayarak, 10 dönümlük alana kurulan Bakırcılar Çarşısı Geçici İş Yerleri projesini tamamladı ve 180 esnafın yeni işletme alanlarına kavuşmalarını sağladı.

Kura çekimi programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Latif Okyay, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, MHP Eski İl Başkanı Mesut Samanlı, Malatya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı İzzet Demirci, Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Murat Keskin, Malatya Zahireciler Esnaf Odası Başkanı Bülent Artun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları ve ayrıca birçok esnaf katıldı.

GÜRKAN: BU ŞEHRİN KALKINMASINI HEP BERABER SAĞLAMALIYIZ

Konuşmasında Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı, şunları söyledi: “Deprem olsa bile alternatif yollar ve kuşak yollar oluşturuyoruz. Köy yollarını da yüzey üzeri kaplamayı tamamlayarak bitirdik. Sadece bu yıl, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’na 6 milyar liralık bir bütçe tahsis ettik. Bir belediye için bu tarihi bir rekor. Deprem sırasında ana yolların kapalı olmasına rağmen, 718 mahallemizin yolu açıktı. Daha kaliteli işler yapabilmek için iş makinelerimizi de yeniliyoruz. Bu şehir büyük bir felaket yaşadı. Bu felaket, bin yılın felaketi oldu. Aslında biz yüzyılın felaketi olduğunu söyledik, ancak gerçekten bin yılın felaketiydi. Bu şehir kıyamet provasını yaşadı. Hepimiz bu şehri ayağa kaldırmak zorundayız.
Esnaf ve vatandaşlarımızdan nifak ve fitne oluşturmak isteyenlere karşı birlik olmalarını istiyorum. Bilinmelidir ki, bu kişiler ne bir çivi çakmışlar ne de bir hizmet sağlamışlardır. Bütün bunlar sizin gözlerinizin önünde ve hepsi sizin de bildiğiniz gibi. Hastaneler ve yeşil alanlar kurulmaktadır. Biz Türkiye’nin en büyük yeşil alanlarını oluşturduk. Bütün ilçelere çöp aktarma istasyonları yaptık. Tüm bu işleri Allah’ın bereketi ile gerçekleştirmekteyiz. Ne kadar teşekkür etsek az.” diye belirtti.

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından yapılan kura çekiminde, ilk kura Başkan Selahattin Gürkan tarafından çekildi ve iş yeri sahibine teslim edildi.

Başa dön tuşu