Magazin

Mahkum Dizisi Final mi Yapacak?

Geçtiğimiz sezon yayın hayatına başlayan ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gören Mahkum dizisi geçtiğimiz haftalarda tekrardan izleyicileri ile bir araya geldi. Mahkum dizisi geçtiğimiz sezon elde ettiği başarıyı bu sezon ne yazık ki bir türlü yakalayamadığı, dizi için şimdiden tehlike çanları çalmaya başadı. Mahkum  dizisi final mi yapıyor? Mahkum dizisin de son durum ne? Diziye ait merak edilen detaylar haberimizde.

MF Yapım imzalı, FOX ekranlarının sevilen dizisi ve Perşembe akşamlarının vazgeçilmezi olan “Mahkum” geçtiğimiz günlerde Seul Drama Ödülleri’nde En İyi Dizi ödülünü kazandı. 39 ülkeden 225 drama dizisinin çeşitli dallar ile katıldığı Seul Drama ödüllerinin bu sene 17.si gerçekleştirildi. En iyi dizi dalında Destan ile beraber ödül kazanan diğer bir dizimiz ise ‘’Mahkum’’, Türkiye’nin de gururu oldu. Mahkum dizisi geçtiğimiz  sezon defalarca üst üste reyting birinciliği elde etti.  Dizinin bu başarısında senaryosunun sürükleyiciliği ve oyuncuların profesyonelliği yadsınamaz derece artı sağladı. Geçtiğimiz haftalar da tekrardan  izleyicileri ile buluşan Mahkum’un yeni sezonunda değişen senaryosu ve dizi kadrosuna katılan yeni oyuncular ile tekrardan izleyiciler ile buluştu.

Bilindiği üzere yarışmaya katılan ve en iyi dizi adayları arasında Aziz, Destan ve Mahkum dizileri de yer alıyordu. Türk dizilerinden  ikisinin birincilik kazanması,dizi ekiplerine motivasyon  kaynağı olurken, Aziz dizisi ise herhangi bir ödül alamadı.

Geçtiğimiz haftalarda yeni sezona adım atan Mahkum dizisinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Dizinin ikinci sezon reytingleri, geçtiğimiz sezon kadar başarılı değil. Tüm izleyici gruplarında, gerçekleşen reytingler geçen hafta düşüktü ve bu hafta Mahkum diziler de reytingler düşük devam etti.Mahkum dizisinin reytingi de gidere düşmeye devam ediyor.

Mahkum dizisinin 26. bölümü tüm kişilerde on üçüncü sırada yerini alırken, AB grubunu ise on ikinci sırada yerini alarak haftayı tamamladı. Elde edilen bu sonuçlar Mahkum dizisinin şimdiye kadar elde edilen en düşük sıralaması oldu.

MF Yapım imzalı dizide birbirinden başarılı isimler yer alıyor; Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Melike İpek Yalova, Hakan Karsak, Hayal Köseoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Seda Türkmen, Nazlı Bulum, Erdal Küçükkömürcü gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor. Geçtiğimiz sezon finale doğru izleyiciler tarafından sevilen  bazı oyuncular senaryo gereği diziden ayrılmıştı. İkinci sezonda ise dizinin kadrosuna yeni isimler eklenmesine ve senaryosunun daha da heyecanlı bir hale gelse de ne yazık ki izleyiciler geçtiğimiz sezon kadar diziye rağbet göstermediler.

Seul’de en iyi 3 dizi olarak Türkiye’yi temsil eden yapımlardan ikisi, Aziz ve Destan ekrana veda etti, Mahkum dizisi ise devam ediyor ama dizinin reytingleri düşmeye devam ederse, kısa süre sonra ekrana veda edeceği tahmin ediliyor.

Yönetmen koltuğunda Özgür Sevimli’nin oturduğu, senaryosunu Uğraş Güneş’in hazırladığı “Mahkum” dizisinin kaderi önümüzde ki bir kaç hafta içinde yayımlanacak olan bölüm reytinglerine bağlı.

 

Başa dön tuşu