Sağlık

Maden suyu deyip geçmeyin! Faydaları da tam bir maden değerinde!

İçeriğinde bulunan zengin mineral sayesinde oldukça faydalı olan maden suyu, ciltten kemiğe, kolesterolden istenilen kiloya ulaşabilmeye kadar saymakla bitmeyen faydalara sahip. Yazdıklarımızın tamamını okuduktan sonra maden suyunu elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.

Yemeği fazla kaçırıp midenizde rahatsızlık duyduğunuzda; sorunu gidermek için akla ilk gelen şey maden suyu olmaktadır. Başta hazımsızlığa iyi gelen maden suyu; zengin mineral içeriğinden dolayı birçok hastalığa da iyi gelmektedir.

Sindirim sisteminin düzenlenmesi ve iyileştirmesi için çok büyük fayda sağlayan maden suyu, başta midede oluşabilecek ağrı ve sancılara, böbreklerin susuz kalması ile meydana gelebilecek sorunlara ve idrar yolları enfeksiyonu gibi hastalıkların önüne geçer.

Kemikleri güçlendirir

Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat gibi mineraller bakımından oldukça zengin olan maden suyu; kemiklerin güçlenmesini sağlar ve kalp ve damar sağlığı konusunda sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Cilde renk verir

Cilt için oldukça fayda sağlayan maden suyu doğal bir su olması sebebiyle temizlenmiş olan bir cilde dondurularak ya da temiz bir pamuk yardımı ile düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde cildin derilerden arındırarark temizlenmesine, sivilce ve aknelerin azalmasına ve nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Bakteri ve enfeksiyonlara karşı koruma sağlar

Vücutta gerçekleşecek oksidasyonu engelleyen maden suyu, vücuda girmeye çalışan serbest radikallere, bakteri ve enfeksiyonlara karşı etki sağlayarak rahatsızlıkların oluşmasının önüne geçer.

Kilo vermeye destek

Hem sindirime destek olması hem de hazımsızlığı gidermeye yardımcı olmasından dolayı kilo verme döneminizde ara öğünlerde tüketilen maden suyu, tokluk hormonun daha fazla salgılanmasını sağlayarak daha az yemeniz konusunda size yardımcı olur.

Maden suyu ile soda aynı şey midir?

İçilebilecek türden olan herhangi bir su; içerisine karbondioksit eklendiğinde soda olmuş olur. Maden suları ise, yerin en derin katmanlarından çıkar, geçtikleri katmanlarda mineralleri de toplayarak yüzeye kadar getirilir. Bu sebeple maden suyu mineralce çok zengin iken, soda mineral bulundurmamaktadır

Maden suyu da soda da mideyi rahatlatır ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi bulunmamaktadır. maden suyu ise bu faydalarının yanı sıra doğal bir mineral deposu kaynağıdır. Bu sebepten tüketilmesi tavsiye edilen içecek; doğal maden sularıdır ve sodayla maden suyunu ayırt edebilmek için, pek çok gıda maddesini alırken yapmamız gereken konu; etiketinde yazana dikkat edilmelidir.

Başa dön tuşu