Güncel

MABEM’de deneme sınavları başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İlçe Konakları ve Eğitim Merkezlerinde (MABEM) ortaokul öğrencilerine yönelik deneme sınavları yapılıyor. Deneme sınavında başarılı olan öğrencilere çeşitli ödüller verilmektedir.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürü Erkan Tekgül, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilçe konaklarının 6’sında sadece ortaokul öğrencilerinin eğitim gördüğünü söyledi.

Tekgül, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk deneme sınavını gerçekleştirdiklerini belirterek, deneme sınavlarının her ay düzenli olarak yapılacağını söyledi.

İlçe konaklarında verilen eğitimleri detaylı bir şekilde anlatan Tekgül, “Kurs merkezlerimizde eğitim alan öğrencilerimiz geçen yıl büyük bir başarı elde etti. Depremin ardından öğretmenlerimiz çocuklarımıza online eğitim vererek eğitim sürecini sürdürdü. Ayrıca bursluluk sınavlarına girecek 300’e yakın öğrencimize telafi eğitimi düzenledik. Deprem sonrası sınıf ortamından keyif alamayan öğrencilerimize sınıf ortamı sağlayarak büyük bir başarıya imza attık. 2023-2024 eğitim-öğretim yılına büyük hedeflerle başladık. 1100’e yakın çocuğumuz ortaokul grubunda eğitime başladı. Çocuklarımıza her ay deneme sınavları düzenliyoruz ve bu hafta ilk deneme sınavımızı gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin başarı düzeylerini ve eğitim düzeylerini ölçmek istedik. “Öğrencilerimizi her deneme sınavından sonra ödüllendiriyoruz” dedi.

Müdür Tekgül, 6 ilçe konağının tamamında ortaokul öğrencilerinin bulunduğunu ve onları sınavlardaki başarılarına göre ödüllendirdiklerini belirtti.

Başa dön tuşu