Güncel

LGS Ne Zaman Açıklanacak 2022 LGS Açıklanma Tarihi

LGS Ne Zaman Açıklanır, LGS Açıklanma tarihi nedir, LGS sınavı ne zaman açıklanmaktadır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı bugün 5 Haziran 2022 tarihinde tüm Türkiye’de aynı anda uygulanıyor. 8. sınıfların liseye geçmek için girdiği sınav hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşacağız. 8. sınıf öğrencilerin katılım gösterdiği sınav 2018’den bu yana LGS sınavı olarak geçmektedir. İki oturum halinde yapılan sınavda öğrenciler sözel oturum, saat 09.30’da başlayacak olup öğrenciler Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden sorumlu tutulacak ve toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecektir. Liselere Geçiş Sınavı 5 Haziran tarihinde gerçekleşti, peki sonuçlar ne zaman duyurulacak?

LGS’de puan hesaplama sürecinde sayısal ve sözel bölümlerde her bir alt test için yanlış ve doğru sayıları belirlenmiş oluyor. Her öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı ile birlikte ilgili teste ait doğru cevap sayısından cevaplanan yanlış sayısının üçte biri çıkarılmış oluyor.

İkinci oturum ise saat 11.30’da başlayacak matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru ile yapılacaktır ve öğrencilere 80 dakika verilecektir. Bu sene iki oturum arasında öğrenciler, okul bahçelerine çıkabilecekler, ihtiyaçlarını giderebilme imkanları olacaktır.

Sınav 17 bin 915 okulda yapılacak olup 700 bin sınav görevlisi ile beraber gerçekleştirilecektir. Öğrenciler sınavlara kendi okullarında katılım gösterdiler. Liselere geçiş için binlerce öğrenci sınava girdi. Öğrenciler sınav sonrası sonuçların ne zaman açıklanacağını velileri ile beraber araştırmaya başladılar. Peki LGS Sonuçları hangi tarihte açıklanacak, işte merak edilenler…

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

LGS 2022 Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı veliler ve öğrenciler tarafından merak ediliyor. Sınavlarını tamamlayan öğrenciler büyük bir merakla sonuçların ne zaman ilan edileceğini bekliyorlar. LGS Sonuçları hakkında MEB’den açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda gerçekleşecek sınav için sonuçlar 30 Haziran 2022 tarihinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuçları posta yolu ile gönderilmeyecektir, sonuçları sadece MEB’in kendi sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Başa dön tuşu