Güncel

Kuvvetli yağış dalgasına dikkat!

Ülkemizin kuzey, orta ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz, Tekirdağ, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimleri yerel sağanak ve sağanak yağışlı duşlar. Bazı yerlerde sağanak yağışlı, bazı yerlerde ise hafif bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, orta ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi ve doğusu, Kuzey ve Kıyı Ege, kuzeybatısı parçalı ve çok bulutlu. İç Anadolu, Karadeniz, Tekirdağ, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kuzey Ege kıyıları, Sinop hariç Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK: Marmara ve Karadeniz bölgelerinde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGÂR: Genel olarak kuzeyden, güneydoğu kesimlerde güneyden hafif ve yer yer orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında ise kuzeyden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. ve kuzeybatı.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kuzey Ege kıyıları, Karadeniz kıyıları (Sinop hariç) ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden dikkatli ve dikkatli olunmalı. olası olumsuzluklara karşı temkinli davranın.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgar; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden olası olumsuz etkilere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri dışında bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun Kuzey Ege kıyıları ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 22°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Hatay’ın parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yerel sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 25°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 22°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatısı ile Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı ve yerel sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı ve yerel sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Bölgenin parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde (Sinop hariç) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

RİZE °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak yağışların geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak yağışların geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurun akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 14°C

Parçalı bulutlu, bazen bulutlu

KARS °C, 16°C

Parçalı bulutlu, bazen bulutlu

MALATYA °C, 19°C

Parçalı ve hafif bulutlu

Van °C, 14°C

Parçalı ve hafif bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer bulutlu olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 22°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 24°C

Parçalı ve hafif bulutlu

SİİRT °C, 23°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 25°C

Parçalı bulutlu

DENİZDE HAVA

Doğu Karadeniz’de Fırtına; Kuzey Ege’de fırtınalı rüzgarlar bekleniyor.

KARA DENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde batıdan ve geceleri genellikle kuzeydoğudan, 3 ila 5 arası kuvvetli, bazen 6; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, batıda akşam saatlerine kadar 5 ila 7, öğleden sonra doğuda 8, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Doğu’da öğle saatlerinden sonra Kara Deniz. 3,0 m doğu, Görünürlük: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvette, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağmur sırasında orta şiddette.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yerel aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 arası kuvvetli rüzgar, kuzeyden 4 ila 6 arası rüzgar, sabah 7 gr; Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyden güneybatıya doğru kuvvet 3 ila 5, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyde 2,5 m; Görünürlük: İyi, yağmur sırasında orta.

AKDENİZ

Hava durumu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, öğle saatlerinden sonra güneybatı; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan kuvvet 2 ila 4 ve bazen kuvvet 5, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağmur sırasında orta şiddette.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, geceleri kuvvet 6, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, geceleri yer yer 1,0 m; Görüş: İyi.

Başa dön tuşu