Magazin

Kuş Uçuşu Dizisi Netflix’te rekor kırmaya devam ediyor

Netflix platformu içerisinde çeşitli başarılara sahip dizi ve filmleri barındıran bir sosyal medya sitesidir. Ve bu platformun içerisine yakın zaman içerisinde birçok Türk dizisi dahil edilmiştir. Bu dizilerden son zamanların en popüler ve en çok ses getiren Kuş Uçuşu dizisi Netflix gündeminde bomba gibi bir başarı elde ederek üst sıralara kısa zaman içinde yükselmiştir. Kuş Uçuşu dizisi gösterime ve seyircilere sunulduğu günden itibaren çok büyük bir kitle ile beraber yoğun bir ilgiye tutulmuştur. Dizi için tartışmalar yaşanırken diğer taraftan da dizi Netflix’in Türkiye sıralamasını aşarak dünya sıralamasına çok yüksek yerlerden giriş yapmıştır.

Kuş Uçuşu Dizisi Şok Hamleler Yaptı

Kuş Uçuşu dizisi başrolleri için önemli bir kadroya sahiptir. Bu isimlerden bazıları Miray Daner, Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol gibi gerçekten dizi sektörü içerisinde çok önemli başarılara imza atan oyunculardır.

Kuş Uçuşu dizisi konu olarak problem haline gelmiş birçok konuyu esas almış. Bu konulardan biri de kötünün ve iyinin bir rekabet içerisinde veya bir savaş içerisinde olduğunu ve kuşaklar arası farklılıkları anlatan Kuş Uçuşu dizisi herkesi çok büyük bir etkiye maruz bıraktı. Kuş uçuşu dizisi gerçekten çağın büyük bir problemi olan nesil farklılıklarının ayrı düşünce yapısına ve ayrı görüşlerine, giyim tarzlarına, hayat şartlarını ve yaşam standartlarını ele alarak gençleri ve diğer yaş gruplarına mensup kişileri derinden etkilemiştir.

Kuş Uçuşu Dizisi Zirveye Alıştı

Netflix için çekilen dizinin yapımını Ay yapımı üstlenmiş ve Netflix platformu için çekim yapmışlardır. Kuş Uçuşu dizisi çok kısa bir zaman içerisinde yayına girmiş ve yayına girdiği andan itibaren büyük bir izleyici kitlesine sahip olarak kısa zaman içerisinde dünya çapında birçok sıralamaya girmeyi başarmıştır. Bunun ile beraber dizi büyük başarılara imza atmayı sürdürmüştür.

Kuş Uçuşu dizisi Netflix platformunun en çok izlenen dünya çapında 10 film sıralaması arasında 4. sırayı alarak büyük bir kitleye sahip olduğu ve gerçekten önemli bir yapım dizisi olarak kendini tüm dünyaya gösterdi. Kuş Uçuşu dizisi Fransa ülkesinde en çok izlenen üçüncü dizi olmuş ve Almanya içerisinde en çok izlenen üçüncü dizi olarak yerleşmiştir, İtalya ülkesi içerisinde dördüncü sırada yer alarak gerçekten büyük bir ses getirmiştir.
Seyirciye sunulduğu günden itibaren kısa bir zaman dilimi olan üç gün aradan sonra Türkiye için zirveye ulaştı. Kuş uçuşu dizisi dünya sıralaması içinde altıncı sıraya sadece 3 gün içerisinde giriş yapmıştır. Toplam olarak 40 ülkenin içerisine de ilk 10 çok izlenen film ve dizi arasına girmiştir.

Kuş uçuşu dizisi oyuncu kadrosu içerisinde yer alan Birce Akalay dizi içerisinde çok önemli bir yer almıştır. Miray Daner dizi içinde Z kuşağını canlandıran bir karaktere hayat vermektedir.

Kuş Uçuşu Dizisi Oyuncu Kadrosu

Eren Çiğdem, Enver; Demircan Kaçel ve Nihan; Bülent Çetinaslan, Ali; Elif Gökçe Özay gibi başarılı isimler yer alıyor. Ayrıca Özge; Ertan Ekmekçi, Nunu; Elif Kurtaran genç oyuncu Melisa; Merve Nil Güder ve Mia; Muhammet Uzuner rol almaktadır. Dizi güçlü kadrosuyla çoktan ses getirmeye başladı. Dizi yayınlandığı günden bu yana zirvede bulunuyor. Oyuncular ve yapımcı da bu başarıdan oldukça memnundur. Farklı bir izleyici kitlesine ulaşan dizinin başarısı günden güne artmaktadır.

Başa dön tuşu