Güncel

KTO AB Hatıra Ormanı’na 10 bin fidan dikildi

Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Hatıra Ormanı oluşturuldu. KTO AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikle Yamula Barajı Kuşçu Mevkii’ne 10 bin fidan dikildi. KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Sayın Valimiz, bugün protokolümüz, meclis üyelerimiz, personelimiz ve ailelerimizle birlikte diktiğimiz fidanlar, yarın ağaca dönüşecek ve daha yeşil bir Kayseri’ye çorbaya tuz gibi katkı olacaktır.” söz konusu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Avrupa Komisyonu’nun küresel “Ağacımı Haritala” kampanyası kapsamında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve “KTO Avrupa Birliği”nin katkılarıyla, Kayseri Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi tarafından Yamula Barajı Kuşçu mevkisine 10 bin fidan dikildi. Birliği Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy’un ev sahipliğinde düzenlenen KTO Avrupa Birliği Hatıra Ormanı fidan dikimi etkinliğine Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Korgeneral Tuğgeneral katıldı. Hasan Volkan Güleryüz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral. Hakan Dedebağı, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Şükrü Dursun, KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, KTO meclis üyeleri, oda çalışanları ve aileleri katıldı.

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, protokol üyeleri, KTO meclis üyeleri, oda çalışanları ve aileleri, fidanları dikim için hazırlanan çukurlara kendi adlarının yazılı olduğu kartlarla toprağa koyarak hayat verdi.

Başkan Gülsoy, fidan dikimiyle ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “‘Her üyemize bir fidan’ sloganıyla, Ankara-Kayseri Karayolu Boğaziçi köprüsü mevkiinde, Kuzey Çevre Yolu üzerinde bulunan Kayseri Ticaret Odası Hatıra Ormanımızın ardından, bu Yılında AB Türkiye Delegasyonu’nun katkılarıyla AB Bilgi Merkezimiz tarafından Kuşçu lokasyonuna dikildi.” KTO Avrupa Birliği Hatıra Ormanımızı oluşturduk. “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganıyla Ulusal Ağaçlandırma Günü’nde daha yeşil bir Kayseri için 10 bin fidan dikiyoruz. Ormanların, yeryüzündeki yaşamın devamlılığı açısından gelecek nesillere bırakacağımız en değerli kaynaklardan biri olduğuna inanıyoruz. Özellikle kentleşen, betonlaşan ve çölleşen bir dünyada ağaçlandırmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Cennet vatanımıza temiz bir nefes, daha yeşil yarınlar için bugün diktiğimiz fidanlar, yarın ağaca dönüşecek ve daha yeşil bir Kayseri’ye çorbaya tuz gibi katkı olacaktır. Hadis-i şerifte, “Yarın kıyametin geleceğini bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanları dikin!” diyen bir Habibin ümmeti olarak ağaçları, yeşillikleri ve çevreyi korumak insanoğlu için en önemli erdemdir. Atalarımız ne diyor? “Ağaç dallarıyla kükrer.” Diktiğimiz fidanlarla oluşturacağımız ormanlarla büyümeye devam edeceğiz. “Fidan dikim etkinliğimize katılan Sayın Valimize, değerli protokolümüze, meclis üyelerimize, oda personelimize ve ailelerine teşekkür ediyorum.”

Başa dön tuşu