Güncel

Kripto Paralardaki Düşüş Devam Edecek Mi Uzmanlar Açıkladı

Kripto Para ne zaman yükselecek? Bitcoin, Lun, BTT ne zaman yükselir?

Kripto Paralardaki Düşüş Devam Edecek Mi Uzmanlar Açıkladı. Kripto para borsasında düşüşler devam ederken yatırımcılar endişeli bekleyişlerini sürdürüyor. Dün akşam Bitcoin ve Luna Terra’da yaşanan çöküş sebebi ile birçok yatırımcı alarma geçti. Son bir yılın en büyük çöküşlerinden biri yaşandı. Peki bu düşüş devam edecek mi? Uzmanlar kripto paradaki düşüşü aynı zamanda Fed’in para basımındaki azalma ve faizleri arttırmasına bağlanıyor. Peki Kripto para ne zamana kadar düşecek?

En popüler kripto para birimi Bitcoin, 30 bin doların altına düşmesi ve 10 ayın dibini görmesi yatırımcıları korkuttu. UST’yi 1 dolara eşitlemeye çalışırken, tüm Bitcoin’lerine sahip olan Terra başarısızlığını ilan etti. FED’in parasal yöndeki sıkılaşması düşünün ana nedeni olarak açıklanıyor. Aynı zamanda pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşının da düşüşe katkısı büyük. Peki Kripto para düşüşü ne zaman durur? Kripto para ne zaman değer kazanmaya başlayacak?

Enflasyonun artması ile beraber bitcoin’de düşüş görüldü. Enflasyon ile mücadelenin yaşanmasında FED’in faiz arttırımı da kripto paralarda düşüşe sebep oluyor. Aynı zamanda bu yaşanan faiz artışı doların yükselmesine neden oluyor. Kripto para ise dolar karşısında değer kaybediyor. Küresel enflasyonun büyümesi kripto parayı olumsuz yönde etkiliyor.

KRİPTO PARA DÜŞÜŞÜ NE ZAMAN DURACAK?

Enflasyonun azalması ile beraber FED para sıkılaşmasını kaldırdığında kripto para yükselecek. Bitcoin yatırımcıları kripto paranın hangi yönde olacağının önümüzdeki günlerde nasıl olacağını araştırmaya devam ediyor. Uzmanlar bu konuda net konuşamıyor ancak 30 bin doların altının da ihtimaller dahilinde olduğunu söylenmekte.

Teknik anlamda Bitcoin/dolar paritesi 37 bin dolar desteğinin de altına düşmesi son derece olumsuz bir örnek. Özellikle haftalık kapanışın bu seviyenin altında olmaması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşmezse uzmanlar riskin devam edeceğini söylüyor.

KRİPTO PARA SON RAKAMLAR

LUN 0,0266 dolar

BTT 0,002778 dolar

HUSD 1,0250 dolar

XEM 0,0963 dolar

BTC 28.391,61 dolar

USDT 1,0020 dolar

ETH 2.049,85 dolar

USDC 1,0014 dolar

Başa dön tuşu