Güncel

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2022 KPSS Lisans Başvurular

KPSS Başvuruları Ne zaman yapılır? 2022 KPSS Ücretleri ne kadar? KPSS Ortaöğretim ne zaman? KPSS Ön lisans başvuruları ne zaman?

KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak 2022 KPSS Lisans Başvuruları. Binlerce adayın gireceği KPSS başvuruları tarihleri adaylar tarafından büyük bir ilgiyle araştırılıyor. Devlete atanmak için sınava girecek olan adaylar hazırlıklarına devam ederken aynı zamanda başvuru tarihlerini kaçırmak istemiyorlar. Sınav tarihi hakkında ÖSYM tarafından bilgi verildi mi merak ediliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl belirli tarihlerde düzenlenen seçme ve serleştirme sınavı olarak yapılmakta. Peki KPSS Başvuruları ne zaman? KPSS ne zaman yapılacak? 2022 KPSS Hakkında merak edilen önemli detaylar…

ÖSYM tarafından ilan edilen takvime göre KPSS lisans başvuruları mayıs ayında, ön lisans başvuruları ağustos ayında yapılacak. Aynı zamanda ortaöğretim başvuruları ise eylül ayında başlayacağı biliniyor. Peki tam başvuru tarihleri ne zaman?

KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme sınavı lisans başvuruları 24 Mayıs tarihinde başlayacak olup 6 Haziran’a kadar devam edecek. Adaylar bu süre boyunca başvuru işlemlerini gerekli ücreti ödeyip tamamlayabilecekler.

KPSS Lisans oturumu genel yetenek-genel kültür şeklinde yapılacak. Genel yetenek genel kültür ve eğitim bilimleri testi ise 31 Temmuz tarihinde düzenlenecek. Aynı zamanda alan bilgisi 6 Ağustos ve 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

KPSS Lisans sınavı ücretleri 2022 yılı için henüz belli olmadı. Başvurular başladığında ücretin ne kadar olacağı da ÖSYM tarafından açıklanacak.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme sınavı lisans başvuruları 3 Ağustos tarihinde başlayacak olup 15 Ağustos’a kadar devam edecek. Adaylar bu süre boyunca başvuru işlemlerini gerekli ücreti ödeyip tamamlayabilecekler. KPSS ön lisans sınavı 2 Ekim’de gerçekleşecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme sınavı lisans başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayacak olup 13 Eylül’e kadar devam edecek. Adaylar bu süre boyunca başvuru işlemlerini gerekli ücreti ödeyip tamamlayabilecekler. KPSS Ortaöğretim sınavı 6 Kasım’da gerçekleşecek.

KPSS DHBT sınavı ise takvime göre 27 Kasım’da uygulanacak.

Başa dön tuşu