Güncel

Konya Selçuklu’ya ‘Güzel Sanatlar Lisesi’ yakışacak

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılacak Güzel Sanatlar Lisesi’nin temeli düzenlenen programla atıldı.

KONYA (İGFA) – Eğitim alanında yatırımlarına devam eden Selçuklu Belediyesi, Türkiye’nin en güzel ve en kapsamlı Güzel Sanatlar Lisesi’ni Konya’ya kazandırıyor. Türkiye’nin en kapsamlı ve modern Güzel Sanatlar Liselerinden biri olacak okulun temel atma töreni düzenlenen bir programla gerçekleştirildi.

Türkiye Yüzyıl vizyonu; Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde okuyan, çalışan, her konuda bilgili ve donanımlı gençlerin omuzlarında yükseleceklerine inandıklarını ve buna yürekten inandıklarını ifade etti. , “Selçuklu Belediyesi olarak bu inançla eğitime, spora, kültür ve sanata her zaman en iyisini vereceğiz.” Biz en büyük değeri, en büyük önemi verdik ve vermeye devam ediyoruz. Medeniyet merkezi Selçuklu’yu eğitim, kültür, sanat ve sporun merkezi haline getirerek her alanda ve dalda en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. “Selçuklu Belediyesi olarak okul öncesinden ilkokula, ortaokuldan eğitimin her kademesine yaptığımız yatırımlarla Türk Yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde eğitime yapılan dev yatırımlara sürekli yenilerini ekliyoruz. Liseden yüksek öğrenime kadar.” söz konusu.

“SELÇUKLU’DA EĞİTİM FAALİYETLERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Selçuklu Belediyesi’nin eğitim alanında yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Pekyaşmacı, SETAP programı sayesinde çocuklarımızın bir yandan kendilerini tanıma, bir yandan da bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Eğitim destekleri kapsamında Selçuklu’da ikamet eden ve önlisans ve lisans programlarına ilk kez kabul edilen öğrencilerimize 2 bin 500 TL; Selçuklu’da ikamet eden ve Selçuk Üniversitesi veya Konya Teknik Üniversitesi’nde önlisans ve lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimize 4 bin TL eğitim desteği sağladıklarını hatırlatan Başkan Pekyaşmacı, “Üniversite öğrencilerimizin de okulumuzda derslikler, kütüphaneler, etüt salonları ve atölyeler bulunmaktadır. Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi ve Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi. Salonu, konferans salonu, toplantı salonu, kantini ve kablosuz internet bağlantısıyla faaliyetlerini sürdüren Selçuklu Gençlik Meclisimizden faydalanabilirler. Şu anda Selçuklu Gençlik Meclisimizin aktif üye sayısı 3 bini aştı. Üniversite öğrencilerimizin kullanımına da sunduğumuz Selçuklu Gençlik Mobil Uygulamamızın aktif kullanıcı sayısı 55 binin üzerindedir. “Bu uygulama sayesinde öğrencilerimiz, onlara sunduğumuz birçok avantajdan yararlanma fırsatı buluyor” dedi.

Başa dön tuşu