Güncel

Konya Büyükşehir bisikletseverleri buluşturdu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 11 Kasım “Ulusal Ağaçlandırma Günü” kapsamında düzenlediği program için bir araya gelen Konyalı bisiklet severler, özel bisiklet römorklarıyla taşıdıkları fidanları dikerek geleceğe hayat verdi.

KONYA (İGFA) – Program için Tarihi Meram Köprüsü önünde toplanan bisikletçiler, fidanları Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Tatlı Su Kaynakları Havzası Ağaçlandırma Alanı’na taşıdı. Renkli görüntülerin yer aldığı programda fidanların taşınması için özel bisiklet römorkları da kullanıldı.

Konyalı bisikletçiler KOSKİ Tatlı Su Kaynakları Havza Ağaçlandırma Alanı’na gelerek bisikletlerine yükledikleri fidanları toprakla birlikte diktiler. Fidan dikim programı fidanların özenle dikilip sulanmasıyla sona erdi.

“GELECEĞE NEFES ALMA” HAREKETİNE KATKIDA BULUNAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜRLER

Programa ailesiyle birlikte katılan bir bisikletçi, bisiklet sürme ve fidan dikimini birleştiren programı beğendiklerini belirterek, “Geleceğe Nefes” etkinliği için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Fidan dikiminin önemine dikkat çeken bir diğer bisikletçi ise emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Fırsat buldukça ağaç dikmeliyiz. Ağaçlar bir ülke için, bir şehir için, bir ülke için çok değerlidir. “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

İlk kez fidan dikimi yapan minik bisikletçi, babasıyla birlikte fidanları bisikletlerine yükleyip yola çıktıklarını, tarlaya ulaştıktan sonra fidanları dikerek onlara su verdiklerini ve çok mutlu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu