Güncel

Kocaeli’den Körfez’e bir prestij cadde daha

Körfez Mevlana Caddesi, mineral kaplama yaya kaldırımları, dekoratif aydınlatma direkleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen asfaltıyla prestijli bir caddeye dönüşüyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez ilçesine bir prestijli cadde daha ekleniyor. Körfez Mevlana Caddesi’ndeki maden kaldırımı, yaya kaldırımı ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürüyor.

Enerji hatlarının yer altına alınacağı Mevlana Caddesi dekoratif aydınlatma direkleriyle donatılacak. 1 kilometre uzunluğundaki caddenin asfaltı da yenilenecek. Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde bulunan Mevlana Caddesi son derece işlek bir konumda olup Derince Yenikent Mahallesi ve Körfez Çamlıtepe Mahallelerine ulaşım sağlamaktadır. Mineral kaplama yaya kaldırımları, dekoratif aydınlatma direkleri ve yenilenen asfaltıyla Körfez ilçesinin prestijli caddelerinden biri haline gelecek Mevlana Caddesi’nde üstyapı çalışmaları sürüyor.

ALİHOCALAR KÖY YOLU ASFALTLANDI

Körfez ilçe merkezinde olduğu gibi köy yollarında da üstyapı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Altyapı çalışmaları nedeniyle zarar gören 1 kilometre uzunluğundaki Alihocalar köy yolu da asfaltlanarak yenilendi.

Başa dön tuşu