Güncel

Kocaeli’de Yuvacık Fatih Vadisi’nde sona doğru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Yuvacık Fatih Vadisi çalışmalarında sona gelindi. Fatih Vadisi kent sakinlerinin gözde mekanı olacak

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin birçok noktasında yürüttüğü çalışmalarla vatandaşlara konfor alanı sunuyor. Bu kapsamda Kocaeli’nin en güzel seyir teraslarından Yuvacık’ta başlayan Fatih Vadisi Projesi’nde sona gelindi. Kent sakinlerinin gözde mekanlarından biri olacak Fatih Vadisi projesi yüzde 95 oranında tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 31 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Fatih Vadisi, cadde fitness alanı, basketbol sahası, 3 spor sahası ve futbol sahasıyla sporseverlere hizmet verecek. Giriş meydanı bulunan Fatih Vadisi’nde çocuk oyun alanları, macera oyun alanı, ip tırmanma alanı ve piknik alanıyla aileler ve çocuklar keyifli vakit geçirecek.

DÜZEN VE YÜRÜYÜŞ YOLU

Proje kapsamında inşa edilen meyve bahçesi ve yürüyüş yolunda kent sakinleri huzur içinde vakit geçirecek. 300 metrekarelik alanın yer alacağı projede 5 adet geçiş köprüsü de tamamlandı. Ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiği Fatih Vadisi, Yuvacık’ın marka değerini artıracak.

Başa dön tuşu