Güncel

Kocaeli Stadyumu yolunda trafik düzenlemesi

Kocaeli Stadyumu’na güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak Köseköy Koridoru Alikahya Stadyumu bağlantı yolunda çalışmalar sürüyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Köseköy Koridoru Alikahya Stadyumu bağlantı yolunda çalışmalar yeniden başladı. Stadyuma giderken D-100 güney yan yolu trafiğe kapatıldı. Aşındırma ve bağlayıcı asfalt serimi yapıldı. TEM Otoyolu güney ulaşım yolundaki trafik Ankara istikametindeki servis yoluna aktarıldı. Gerekli trafik işaretleri yapılarak tüm güvenlik tedbirleri alındı.

D-100 Karayolunun Sakıp Sabancı Köprülü Kavşağı ile Köseköy battı çıkış kavşağı arasındaki kısmına yapılacak kavşak ile D-100 karayolundan Kocaeli Stadı ve Alikahya Organize Sanayi Bölgelerine ulaşımı kolaylaştıracak çalışmalar hız kesmeden devam ediyor .

YAN YOLLARLA 13 KİLOMETRE

Anadolu Otoyolu üzerindeki menfez yıkılarak 2×2 ulaşımı sağlayacak köprü yapılacak. D-100 Karayolu’ndan Anadolu Otoyolu’na bağlanan yolun genişliği 30 metre olacak, yol üzerinde ulaşım 2×2 gidiş-dönüş olacak ve yol üzerine bisiklet yolu da yapılacak. D-100’de 1, TEM Otoyolu’nda 1 ve Yirim Dere’de 1 olmak üzere 3 farklı noktada prefabrik öngerilmeli kirişli köprüler; D-100’e çelik yaya üst geçidi yapılacak. Proje kapsamında bağlantı yolları dahil 13 km uzunluğunda yol ve drenaj çalışmaları, asfaltlama ve aydınlatma çalışmaları yapılacak. 13 kilometre uzunluğunda olacak yeni yol için 71 bin ton asfaltlama yapılacak.

Başa dön tuşu