Güncel

Kocaağa: Sığır yetiştiricilerimizin yanındayız

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin ve çiftçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Yunus KARAKAYA / İZMİR (İGFA) – İzmir İl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği hakkında ortaya atılan iddialara yanıt veren Başkan Ahmet Kocaağa, bunların doğruluğunun mahkeme kararlarıyla teyit edildiğini söyledi.

2021 seçimli genel kurulunun şüpheli yapıldığı ve kayyım atanacağı yönündeki iddiaları yalanlayan Başkan Kocaağa, “Yargı asılsız iddialarla açılan davalara son verdi. Sendikamıza ve bana karşı gerçek dışı ve asılsız iftiralar ve hoş olmayan söylemlerle genel kurul seçiminin iptali ve mütevelli heyeti atanması talebiyle ilgili açılan ilk dava, İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedildi. Genel Kurul seçiminin iptali ve Mütevelli Heyeti atanmasına ilişkin tedbir talebi de İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi tarafından reddedildi. “Böylece Mahkemenin kararları Birliğimize yönelik çirkin iftiraların asılsız olduğunu, tereddüte yer bırakmadığını ortaya koymuştur” dedi.

İzmir İl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin üyelerinden aldığı güven ve destekle görevine devam ettiğinin altını çizen Kocaağa, şöyle konuştu: “Çoğulcu karakteriyle tüm üyelerimiz birlikte hareket eder ve birlik üyelerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde hizmet verirler. Siyasi ve kişisel çıkarlar yerine milletimizin ve milletimizin en üst düzeyde gözetilmesi. Ancak kişisel çıkarlarını ve siyasi hedeflerini gerçekleştirmek isteseler bile “çamur atının izini bırak” mantığıyla hareket ederek sendikamıza zarar veren tek taraflı ve gerçek dışı haberler yapmaya çalışmakta, beyhude karalama faaliyetlerine dahil olmaktadırlar. Sendikamızı ve yönetim kurulumuzu hedef alarak asla başarılı olamayacaklar. “Hepsi gerçek dışı” dedi.

Başa dön tuşu