Güncel

Kilo Veremeyenlere Özel Öneriler Kilo Vermek İçin Mutlaka Deneyin

Kilo Veremeyenlere Özel Zayıflama Önerileri Sorgunpostasi.com.da Diyete başlamadan önce günlük beslenmenizde ne yiyorsanız bir kağıda yazarak başlamalısınız. Bir hafta boyunca deneyip ne kadar dengesiz beslendiğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kimileri benim gibi ne yese yarar. Vücuduna aldığı tüm besinlerin hesabını tutmadan yedikçe adeta bir balon gibi şişer. Bunun sonucunda bilinçsiz kilo alımı gerçekleşmiş olur. Ben de zaman zaman atıştırmalık olarak ara öğünleri fazla kaçırarak birden kilo alıyorum. Şu sıralar okulda başladı kilo vereceğim derken adeta bir balon misali şişiyorum. Artık buna bir son vermek gerektiğini düşündüm ve nasıl kilo verebileceğim ile ilgili bir araştırma yaptım. Sizler de benim gibi ani kilo alışı yaşıyorsanız bu yazımdan faydalanarak sağlığınızı yeniden kontrol altına alabilirsiniz.

Kilo Veremeyenlere Özel Zayıflama Önerileri

Diyete başlamadan önce günlük beslenmenizde ne yiyorsanız bir kağıda yazarak başlamalısınız. Bir hafta boyunca bunu yapıp bir gün içerisinde ne kadar dengesiz beslendiğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kimi zaman bir arkadaşınızın ikram ettiği bir parça çikolatayı aman ne olacak ki mantığı ile yersiniz; fakat o çikolata bile sizin günlük enerji miktarınızda ani artışa ve kilo olarak size geri dönüşe sebebiyet veren durumlara sebep olabilmektedir.

Özellikle kalabalık ortamlarda fazla yemek yediğinizi fark etmezsiniz. Bu ortamlarda bile yediğiniz her lokmanın hesabını yaparak ne kadar yediğinizi kontrol altına tutmanız gerekmektedir. Bir şey yemeden önce kendinize o yiyeceği yedikten sonraki mutluluğu değil de aldığınız kilonun hüznünü benimsemeyi asla ihmal etmeyin. Bol kremalı pastalar, pudingler, şerbetli tatlılar, beyaz unlu gıdalar, kızartmalar, hazır gıdalar, meyve suları gibi yiyecek ve içecek maddelerinden uzak durmanız gerekmektedir.

Çok fazla tatlı mı canınız çekti? O halde diyet listenizden bir bardak süt, 1 porsiyon meyve ya da 1 ince dilim ekmeği menünüzden çıkarabilirsiniz. Böylelikle listenizi dengelemiş olursunuz. Aynı zamanda size o çok sevdiğiniz çikolatalı gofret ile ilgili bir tüyo vereyim mi? 1 çikolatalı gofretten alacağınız enerjiyi ancak 1 saat yürüyüş sayesinde vücudunuzdan atabilirsiniz. Bu nedenle hepinize aman kurban bayramı gelmişken tatlılara da dikkat edin diyorum. Sonra o sevdiğiniz kıyafetlere girememenin hüznünü yaşamayın benim gibi.

Başa dön tuşu