Güncel

Kılıçdaroğlu koltuğu devretti! CHP’de tarihi gün!

CHP’nin yeni lideri Özgür Özel, tescil belgesini TBMM makam odasında düzenlenen törenle aldı. Askerlik belgesini alan Özel, CHP Genel Merkezi’ne gitti. Bir saat süren devir teslim töreninin ardından Kılıçdaroğlu, 13 yıllık ofisi Özel’e devretti.

ANKARA (İGFA) – 38. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, yapılan devir teslim töreniyle resmen CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak görevine başladı.

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel görevi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan devraldı.

Devir teslim töreni için CHP Genel Merkezi’ne gelen 7. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Başkanı Özel kapıda karşıladı.

Özel, kayıt belgesini saat 16.00’da TBMM makam odasında CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’dan aldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖZEL’E TAVSİYELER…

Başkan Özgür Özel, Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren toplantıda 7. Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine tavsiyelerde bulunduğunu ve bir başkanın dikkat etmesi gereken hususları aktardığını belirterek, bu tavsiyelerini gelecekte de saklayacağını söyledi. aklının en değerli yeri. Özel, Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık süreçte en zor şartlarda milleti için canını feda ettiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye siyaset tarihinin çok zor bir döneminde göreve gelen ve hepimize büyük katkı sağlayan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği koltuğu büyük bir onurla devraldım” dedi ve günün fotoğraflarına yer verdi.

Türkiye siyasi tarihinin çok zor bir döneminde göreve gelen ve hepimize büyük katkı sağlayan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bana emanet ettiği koltuğu büyük bir onurla devraldım. pic.twitter.com/UUNs6goWc8

— Özgür Özel (@eczozgurozel) 8 Kasım 2023

Yaklaşık 1 saat süren devir teslim sürecinin ardından görevlerini devreden Kılıçdaroğlu, bembeyaz çiçeklerle karargahtan ayrıldı.

Başa dön tuşu