Güncel

KİGDER Başkanı’ndan Atatürk mesajı

Kadın Dayanışmasını Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yayınladığı mesajla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle andı. Karaoğlu, “Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun” diyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasının ilelebet korunacağını belirtti. Karaoğlu, “Açtığınız yolda ve gösterdiğiniz hedefte durmadan yürüyeceğime yemin ederim.”

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türk milletine bağımsızlığı ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden tam 85 yıl geçti. Aradan 85 yıl geçmesine rağmen Türk Milleti Atatürk’ünü özlemle ve rahmetle anmaya devam ediyor. Bu bağlamda Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yayınladığı mesajla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle andı.

Karaoğlu, mesajında, “85 yıl önce ebediyete uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri ve siyasi gücüyle Türk milletini bağımsız Türkiye idealine yönlendirerek zafere ulaştıran büyük bir liderdir. imkansızlıklara boyun eğmeyen, vatan topraklarının yeniden vatan yapılmasına öncülük eden deha ve kararlı tavır.”

Karaoğlu, “Cenazesi aramızda olmayan Mustafa Kemal Atatürk, fikirleri ve eserleriyle hem bizim hem de mazlum milletlerin önderi olarak yaşamaya devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet kurulduğunda; “Milletimiz güçlü bir millet olma kararlılığındadır. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her alanda ilerlemesini sağlamaktır. Dolayısıyla kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacak ve erkeklerin geçtiği tüm eğitim kademelerini geçeceklerdir.” dedi. Bugün hâlâ kadın haklarını yeterince ele almamış bir dünya düzeninde yaşıyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk de öngörüsüyle savaş meydanlarında ve cephede kadın haklarını düşünerek bu konuya dikkat çekmiştir. Böylesine farkındalığı yüksek bir lideri saygı ve minnetle anmamak mümkün mü? 100 yıllık Cumhuriyetimizin kuruluşunda bize gösterdiği yol ‘Ya İstiklal ya Ölüm’dü. “Bu yolda büyük bedeller ödeyerek onun önderliğinde bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve Atatürk bu cumhuriyeti bize emanet etmiştir.” söz konusu.

Karaoğlu, “Millet olarak görevimiz, büyük bedeller ödeyerek kurulan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve yaşatmaktır; Amacımız, ülkemizi Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyetler seviyesine getirmek için kadın-erkek bütün gücümüzle bilimin ışığında, ülkemizin çıkarları doğrultusunda, birbirimizden ayrılmadan çalışmaktır. hedef olarak. Bu topraklarda yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyan her birimiz. Kadın ya da erkek olmamıza bakmaksızın, siyasi tercihimiz ne olursa olsun atalarımızın güvenine sımsıkı sarılmak zorundayız. Atam senin güvenin bizim güvenimizdir. İlk görevimizi asla unutmayacağız. “Ruhun huzur içinde yatsın babacığım, huzur içinde yatsın” dedi.

Başkan Karaoğlu, “Açtığınız yolda ve gösterdiğiniz hedefte durmadan yürüyeceğime yemin ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Başa dön tuşu