Güncel

Keşan TSO standına Hisarcıklıoğlu’ndan ziyaret

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) ve Uzunköprü TSO işbirliğinde 2-5 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında yerini aldı.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Antalya TSO, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve TOBB’un desteğiyle düzenlenen fuarda, Keşan TSO ve Uzunköprü TSO tarafından tescillenen Coğrafi İşaretli ürünler ile başvuru aşamasındaki yerli ürünler ziyaretçilere tanıtıldı.

ANFAŞ fuar merkezinde düzenlenen fuarda; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Uzunköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akalın, Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Ataklı, Gürcan Özkul, Meclis Üyesi Mustafa İşmen, Genel Sekreter Erdem Başak, Oda Yazı İşleri Müdürü Burcu Avcu ve Basın. Yayın Sorumlusu Burak Çakır katıldı. Fuar kapsamında Türkiye’nin pek çok Oda ve Borsası, Kalkınma Ajansları, Kooperatifleri, Üretici Birlikleri ve özel şirketlerin yer aldığı 500’ün üzerinde stant yer aldı. Fuarın açılışına katılan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış ve uygulama aşamasında olan yöresel ürünlerin tanıtılıp sergilendiği Keşan TSO ve Uzunköprü TSO standlarını ziyaret etti.

Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sonrasında düşüncelerini dile getiren Selçuk Ataklı, her yıl düzenli olarak düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapsamında bu bölgelerde yetişen ve üretilen yöresel ürünlerin binlerce ziyaretçiye sunulduğuna dikkat çekti. , şunları söyledi: “Keşan TSO ve Uzunköprü TSO Bölgemizi ve yöresel ürünlerimizi tanıtmak amacıyla 12. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda yerimizi aldık. Fuar kapsamında dört gün boyunca yerli ürünlerimizin yanı sıra birçok yerel ürünümüzün tanıtımını yaptık. Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde coğrafi işaret almış olan İpsala Pirinç, Siğilli Bamya, Keşan Satır Et ve coğrafi işaret alma aşamasında olduğumuz Mahmutköy Kuru Fasulye, Çeribaşı Kiraz, Mecidiye Kavun, Keşan Ciğer Dolma. İpsala Pilavımızı dağıttık. Bölgemizin havasını, suyunu, toprağını kullanarak yetiştirdiğimiz coğrafi işaretli ürünlerimiz eşsiz ve paha biçilmez ürünlerdir. Dünyada. Keşan TSO olarak coğrafi işaretli ürün ve ürünlerimizi uygulama aşamasında koruyor, marka bilinirliğini artırmak için yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgemize ait coğrafi işaretli ürünlerden hazırladığımız hediyemizi TOBB Başkanımıza takdim ettik. “Keşan TSO olarak TOBB Başkanımız M. RifatHisarcıklıoğlu’na nazik ziyaretleri ve odamıza verdiği sürekli destek için teşekkür ederiz” dedi.

Başa dön tuşu