Güncel

Kentsel dönüşümde örnek oluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olarak yürüttüğü kentsel dönüşüm projelerinde önemli bir aşama daha tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin dönüşüm çalışmalarını sürdürdüğü Karşıyaka Örnekköy’de ikinci etaptaki binaların inşaatı tamamlandı.

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde yüz uzlaşma, belediye garantili, yerinde dönüşüm ve kooperatif modeliyle çalışmalarını yürüttüğü Karşıyaka Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinin ikinci etabında sona gelindi. Örnekköy’de 2020 yılında 143 bağımsız üniteyi hak sahiplerine teslim eden Büyükşehir Belediyesi, projenin ikinci etabında 170 konut ve 20 işyerinden oluşan 190 bağımsız bölümün inşaat sürecini tamamladı. İkinci etabın tapuları, 11 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek törenle verilecek.

Altı bölgede çalışmalar sürüyor
Örnekköy’de yaklaşık 1.600 bağımsız bölümün yer aldığı 3., 4. ve 5. etapta inşaat süreçleri tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde Gaziemir, Ege Mahallesi, Uzundere, Ballıkuyu, Çiğli Güzeltepe ve Örnekköy olmak üzere 6 bölgede dönüşüm çalışmalarını yüzde 100 uzlaşma, belediye garantisi ve yerinde dönüşüm ilkeleriyle sürdürüyor.

Başa dön tuşu