Güncel

Kebapçının Şov Merakı Kuzuyu Uçurumdan Düşürdü

Adana’da bir kebapçı sosyal medyada paylaşmak için bir video çekmek istedi. Kuzuyu kapıp Gülek Kalesi’ne çıkan Cihangir Korkmaz, bir anlık dikkatsizliği yüzünden kuzuyu uçurumdan aşağı düşürdü. Kebapçının şov videosu da kuzu da bir anda yok oldu.

Son zamanlarda neredeyse hiç bir kebapçı şov yapmadan yemek yapamaz oldu. Bu akım uymak isteyen Adanalı bir kebapçı da sosyal medya hesabından paylaşmak üzere bir video çekmek istedi. Koskoca kuzuyu sırtlayıp Gülek Kalesi’ne çıkan kebapçı, bir anlık dikkatsizliği yüzünden bütün bir kuzuyu uçurumdan aşağı düşürdü.

Kebabıyla dört bir yana nam salmış Adana’da bu işle uğraşan Cihangir Korkmaz, hem kendi reklamını yapmak hem de Adana Kebabın tanıtımına katkı sağlamak için çeşitli videolar çekip sosyal medya hesabında paylaşıyor. Son zamanlarda yemek yapmayı şova çevirme akımına ayak uyduran Cihangir bey, ülkemizin çeşitli tarihi yerlerinde Adana Kebap yaparak dikkat çekmeye çalışıyor.

Cihangir bey son olarak Mersin’in görülmeye değer noktalarından biri olan Gülek Kalesi’ne gitti ve orada kebap yaparken bir video çekip sosyal medya hesabında paylaşmak istedi. Deniz seviyesinden tam 1,650 metre yüksekte bulunan bir uçurumun kenarına tezgahını kuran Cihangir bey burada kuzu çevirme yapmayı planlıyordu. Ancak işler istediği gibi gitmedi.

Korkmaz kuzuyu sırtlayıp kadraja girdiği anda ayağı orada bulunan bir taşa takıldı ve kuzuyu önce tezgaha daha sonra da yüzlerce metre yüksekten aşağıya düşürdü. Cihangir bey her ne kadar istediği videoyu çekememiş olsa da bu başarısız deneyimi de sosyal medya hesabından paylaştı.

Sosyal medyada paylaşılan bu başarısızlık videosu, şaşırtıcı bir şekilde Cihangir beyin bugüne kadar en çok izlenen videosu oldu. Sosyal medyada fazlasıyla ilgi gören videoyu izleyen vatandaşların bazıları olayın kurgu olduğunu düşündü ve kuzunun bilerek atıldığını söyledi. Kimi vatandaşlar ise aşrı hayat pahalılığı yaşanan günümüzde yemekle alakalı çekilen bu şov videolarına tepki gösterdi.

Amacımız Adana’yı Tanıtmak

Videonun kuzudan sonraki baş kahramanı olan Cihangir Korkmaz ise, bu vidoların çekmekteki amaçlarının Adana’yı tanıtmak olduğunu söyledi. Cihangir bey, her ay tarihi ve turistik bir yere giderek benzer etkinlikler yaptıklarını söyledi. “Bu sefer istediğimiz ile yaptığımız bir olmadı.” diyen Cihangir Korkmaz, “Uçurumun kenarında ayağım takılınca bir korku yaşadım. Korku ve panikle kuzuyu da elimden kaçırdım, kuzu uçurumdan aşağı gitti” dedi.

Başa dön tuşu