Güncel

Kayseri Yahyalı’dan yeni sanayi için toplantı

Kayseri Yahyalı Belediyesi, ilçede yapmayı planladığı “Yeni Sanayi Sitesi” için sanayi esnafıyla istişare toplantısı düzenledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Kalem, AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve sanayi esnafı katıldı.

Toplantıda sanayi esnafına seslenen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, yeni yapılacak sanayi sitesi hakkında esnafa bilgi verdi. Başkan Öztürk; “Halihazırda kullanılan sanayi bölgesinin yerleşim alanı içerisinde kalması, ulaşımdaki aksamalar, çevre ve gürültü kirliliği, çarpık kentleşme, mağaza alanlarının yetersiz kullanımı, işyerlerinde sınıflandırma karışıklığı, ısınma için kullanılan yakıtın türü gibi nedenlerden dolayı sorunlar yaşanmaktadır. ve plastik atık.

Bu nedenle belediye olarak yeni sanayi sitesi projesiyle esnafımızı rahatlatmak istiyoruz. Çiğilli Mahallesi Sekidağı Bölgesinde 14 blok ve 280 dükkandan oluşan 200 m² alana sahip, çalışma alanı, ofis odası, WC, depo, duş ve soyunma odasının da bulunduğu bir sanayi sitesi oluşturmayı planlıyoruz. Projemiz hazır. Desteğinizle en kısa sürede projemize başlayacağız. Bu projeyi sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. İnşallah Sanayi Sitesi tamamlandığında eski sanayi sitesinin üzerine konutlar yapacağız. “Yaklaşık 900 konutun inşa edileceği projeyle ilçemizdeki konut sorununu çözeceğiz.” dedi.

Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Yahyalı için çok güzel bir projenin istişare toplantısına katılmaktan mutluluk duyduğunu, projenin hayata geçmesi için her türlü fedakarlığı yapacaklarını belirtti. Milletvekili Özsoy, projedeki dükkanların öncelikli olarak sanayi esnafına satılacağını, böylece esnafın kira sorunundan kurtulacağını belirtti.

Toplantıda Yahyalı Belediyesi Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yeni Sanayi Projesi’nin tanıtım filmi izletildi ve projenin teknik özellikleri slaytlarla sanayi esnafına detaylı bir şekilde anlatıldı.

Başa dön tuşu