Güncel

Kayseri Yahyalı’da binlerce fidan toprakla buluştu

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganıyla fidan dikildi. Ulusal Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da Türkiye genelinde eş zamanlı binlerce fidan dikildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Yahyalı Meslek Yüksekokulu kampüsünde gerçekleştirilen program, 81 ilde saat 11.11’de eş zamanlı başladı. Etkinliğe Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Belediye Başkanımız Esat Öztürk, protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor, dua ediyorum. 4 yıl önce Türkiye’nin her yerinde böyle bir etkinliği başlattıkları için. Peygamber Efendimiz, “İyiliğe işaret eden, o iyiliği yapmış gibidir” buyuruyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli büyüğümüz Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaklaşa aldığı bu kararın güzel şeylere işaret etmesi nedeniyle kendilerine uzun ömürler diliyorum.

Diktiğimiz ağaçların günahlarımıza kefaret olacağına ve bizim için bağışlanma dileyeceğine inanıyorum. “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganı gerçekten çok güzel. Hem ormanlarımız hem de Cumhuriyetimiz yeşerecek ve bu vatan sonsuza kadar ayakta kalacaktır. Birliğimizle, ağaçlarımızla, denizimizle, milli savunma sanayimizle geleceğimizi çok daha iyi görüyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından devam eden etkinlikte protokol üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından çam fidanı dikildi.

Başa dön tuşu