Güncel

Kayseri Valisi’nden Erkilet Millet Bahçesi’ne övgü

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e, şehrin ve Erciyes’in eşsiz manzarasına sahip 70 bin metrekarelik alanı kaplayan Erkilet Millet Bahçesi’ni gezdirdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte inşaatı devam eden Erkilet Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmaları denetleyen Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Vali Çiçek’e Erkilet Millet Bahçesi hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ın çalışmalarını takdir ettiğini ve verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Gökmen Çiçek, “Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar geçen yaz burayı gezdi; ‘Sayın Valim, burası Millet Bahçesi olacak ve muhteşem olacak. Hemen üstünde Gök Gözlemevi yer alacak ve özellikle yaz aylarında halkımızın spor yapabileceği, çocuklarımızın uzay faaliyetleriyle ilgili aktiviteler yapabileceği alanda bir yaşam alanı oluşturacağız” dedi. İnanılmaz bir çalışma performansıyla, her şeyin en iyisini düşünerek çok güzel bir çalışma ortaya çıkardım. Gerçek şu ki burası açıldığında Kayseri’nin yeni cazibe merkezi olacak. ‘Bence Erciyes’in en güzel görülebileceği yer burasıdır.’ Karşısında her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü, tarihine yakışan, Erciyes ve Kayseri manzaralı, inanılmaz bir tarihe sahip muhteşem bir çalışma yapılıyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve ekibini tebrik ediyorum. Hem kısa sürede hem de projeye tam uyumlu, profesyonel bir çalışma oldu. “Bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Vali Gökmen Çiçek’in sinerjisinin çalışmalara güç kattığına işaret eden Başkan Çolakbayrakdar, “Valimizden bu memnuniyeti bugün burada tekrar duymak bizim için gerçekten kıymetli ve değerlidir. Kocasinan’ın her bölgesi ve ayrıca Kayseri için yaptığı her alandaki çalışmaların takibi konusunda farklı bir vali profiliyle bu görevleri yürütmektedir. Biz memnunuz. Çünkü bu çalışmalarda bize verdiğiniz sinerji ve güç bize ayrı bir motivasyon veriyor. Yaklaşık 5,5 km uzunluğunda çelik borular döşeyerek buraya su getirdik. Altyapı çalışmalarımızı tamamladık, yeşillendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava şartlarından dolayı muhtemelen önümüzdeki sene de kalacak olan Kafe Sinan’ı, seyir terasını ve gözetleme kulesini en kısa sürede tamamlayacağız. Tamamlandığında yaz aylarında herkesin uğrak yeri olacak, hareketli bir mekan olacak. Piknik ve sporun yanı sıra ailenin çocukları dahil herkesin keyifli vakit geçireceği eşsiz bir yaşam alanı yaratmış olacağız. Özellikle burada Astronomi Köyü olacak. Gençleri ve çocukları uzayla tanıştıracağımız, uzayla ilgili farklı ve teknolojik etkinliklerin yapılacağı bir merkez olacak. “İyi şanslar” dedi.

Son olarak Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri’nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı’nda inşaatı son aşamada olan su sporları merkezini gezdi. Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ın muhteşem bir tesis inşa ettiğini belirten Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. Başkan Çolakbayrakdar, inşa edilen tesisle ulusal ve uluslararası dev organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu