Güncel

Kayseri Talas’tan 100’üncü yıla özel çalışma

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümüne ithaf ettiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bu kapsamda kurulacak 100. Yıl Çanakkale Müzesi için atalarımızın tarih yazdığı Çanakkale’de incelemelerde bulundu.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Talas’ta birçok etkinlik, program, kutlama ve konser düzenleyen Başkan Yalçın, bunlara bir yenisini eklemek için harekete geçti.

İlçede 100. yıl Çanakkale Müzesi kurmayı planlayan Başkan Yalçın, tarihçi-yazar ve koleksiyoncu Ahmet Nedim Kilci ile birlikte Çanakkale’ye inceleme ve araştırma gezisi yaptı.

Burada şehitliklerini ziyaret eden Başkan Yalçın, şanlı zaferlerin yazıldığı mevziler, Atatürk saatinin yıkıldığı yer, meçhul asker anıtı gibi birçok noktayı inceledi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Yalçın, “Osmanlı Caddesi olarak bilinen Ali Saip Paşa Caddesi üzerinde 100. Yıl Çanakkale Müzesi’nin hizmete açılması için çalışmalara başladık. Atalarımızın Çanakkale’de ve milli mücadele sırasındaki kahramanlıklarını, yaşanan olayları, objeleriyle birlikte ortaya koyacak bu anlamlı müze, Talas’ımıza çok şey katacaktır. “Şimdiden iyi şanslar.” değerlendirmesini yaptı.

Başa dön tuşu