Güncel

Kayseri Talas’ta ağaç dikme seferberlği

Kayseri Talas Belediyesi’nin Ulusal Ağaçlandırma Günü’nde düzenlediği etkinlikte 1.250 fidan dikildi. Programa 200 öğrenci, öğretmen ve mahalle sakininin katılımıyla organizasyon tam bir şenlik havasında gerçekleşti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye genelinde başlatılan ve bu yıl beşincisi düzenlenen Ulusal Ağaçlandırma Günü’nün Kayseri Talas etkinlikleri Çatakdere İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez’in yanı sıra İlçe Kaymakamı Yaşar Dönmez’in de katıldığı törene Şehit Mahmut Yıldırım Anadolu Lisesi, Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi, Talas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çatakdere İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı. 1.250 adet karaçam fidanı dikti.

Mahalle sakinlerinin katıldığı fidan dikim töreninde öğrencilere çeşitli ikramlar ikram edildi. Öğrencilere fidan dikimi hakkında bilgi verilen programda, öğrenciler ve öğretmenler daha önce çukur açılan yerlere fidan yerleştirerek keyifli vakit geçirdiler.

“3 YILDA 400 BİN AĞAÇ PLANLADIK”

Öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yaptığı kısa konuşmada, “Bugün Çatakdere’de ağaç dikimini kutlayacağız. 11 Kasım saat 11.11’de ülke genelinde Ulusal Ağaçlandırma Günü ilan edildi. Sizi buraya davet etmemizin sebebi bir ağacınızın olması ve sürekli bir nezaket içinde olmanızdır. Bir çam ağacı, 1 dönüm elma ağacı kadar oksijen üretir. Ortaya çıkan oksijen tüm dünyaya iyi bir şey olarak yansıyor. İyiliğiniz diktiğiniz ağaç sayısı kadar olacaktır. Ağaçlandırmayı belediyemiz yapabilirdi ama önemli olan bunu sizin kendiniz yapmanızdır. Dolayısıyla buraya dikeceğiniz ağaçlar sadece Çatakdere’ye değil, Talas’a, Kayseri’ye ve ülkemize de oksijen olacak. Bu açıdan anlamlı çalışmalar yapıyoruz. 3 yılda 400 bin ağaç diktik. 500 bin adet çok yıllık çiçek diktik. Tüm kalbinizle, canınızla yaptığınız bu çalışma, burada bir orman olduğunda çok anlamlı olacaktır. Hepiniz çok kutsal bir iş yaptınız. Sizi tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum.” söz konusu.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ise konuşmasında ağaç dikiminin önemine değinerek, ağaç dikimi için orada bulunan gençlere ve organizasyonu düzenleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Çatakdere Muhtarı Seyit Ahmet Karabulut, birkaç yıldır ağaç dikimi yapılan alanda orman oluşacağını belirterek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

TALAS BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Öğrencilerle birlikte fidan dikmenin mutluluğunu dile getiren Öğretmen Yasemin Aras, “Doğaya katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin gönüllü olarak buraya gelmesinden çok mutluyuz. Burada bulunmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. “Talas Belediyesine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Fidanları toprağa diken öğrenciler, ağaç dikilmesinden duydukları mutluluğu dile getirerek Talas Belediyesi’ne teşekkür etti.

Başa dön tuşu