Güncel

Kayseri protokolü fidan dikiminde buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, milletvekilleri ve il protokolüyle birlikte “100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikim Programı” kapsamında gençlerle birlikte fidan dikti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘11.11.2023 Ulusal Ağaçlandırma Günü’ etkinliği kapsamında 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Fidan Dikim Programı gerçekleştirildi. Orman Genel Müdürlüğü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Kuşçu İlçesi’nde Yamula Barajı çevresinde düzenlenen Ulusal Ağaçlandırma Günü programına katıldı. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı’nın yanı sıra il protokolü ile çocuklar ve gençler de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla her yıl yaptığımız bu anlamlı ve önemli çalışmayı daha da geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sayın Valimize ve ekibine teşekkür ediyorum. “Kocasinan bölgesinde yer alan bu bölge, su sporları, yeşil alanlar ve Yamula Barajı’ndaki balık çalışmaları ile önemli bir boyut kazanmıştır” dedi.

Büyükkılıç, yerel yönetimler olarak Kayseri’nin daha yeşil bir şehir olması için çaba harcadıklarını vurgulayarak, “Sadece bu bölgede değil, her bölgede ağaç sayımız artmaya devam ediyor. Yerel yönetimler olarak bu alanda elimizden ne geliyorsa desteğimizi esirgemiyoruz, bunu görevimiz olarak biliyoruz. “Kayseri’de daha önce bir elin parmaklarını geçmeyen park sayısına oranla Elhamdülillah artık en az 2 bin yeşil odaklı park halkın hizmetine sunuldu” dedi.

“MİLLİ BAHÇEMİZ KAYSERİ’MİZE YAKIŞI”

Kayseri’yi millet bahçeleriyle donattıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Millet bahçelerimizi hem ilçelerimizde hem de merkezde hayata geçirirken, 1 milyonu yeşil alan olmak üzere 1 milyon 260 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçemiz de hayata geçti. , Kayserimize yakışıyor. Bu çalışmalara emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bugünün adeta bayram gibi geçtiğini belirterek, “Tatil gibi hazırlandı, çoğunuz tatilden vazgeçtiniz, çoğunuz aile kahvaltısından vazgeçtiniz, çoğunuz kahvaltıdan vazgeçtiniz. Dört gözle beklediğiniz ve buraya ağaç dikmeye geldiğiniz hafta sonu tatiline hoş geldiniz.” “Eğlenmeye geldin” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’A “1 MİLYON AĞAÇ”

Vali Çiçek, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü olarak Kayseri halkına Yamula’nın yemyeşil olacağına dair söz verdiklerini, 3 milyon ağaç vaadinin 2 milyonunun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından dikildiğini, 1 milyon ağacın ise Orman Bölge Müdürlüğü tarafından dikildiğini belirtti. milyon ağaç dikilecek. Çiçek, Başkan Büyükkılıç’ın da il genelindeki park ve yeşil alanlarda yürüttüğü kampanyayla kısa sürede 1 milyon ağaç diktiğini belirterek, Büyükkılıç’a teşekkür etti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı’na 7 milyondan fazla fidan dikildiğini, şehrin her yerinde ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Milletvekili Cıngı, “Büyükşehir Belediyemizin ve Valiliğimizin ilimizdeki turizm faaliyetlerini artırmaya yönelik çalışmaları, yeşillendirme faaliyetleri ve milli parkların açılmasına yönelik faaliyetlerle bütünleştiğinde hem turizm potansiyeli hem de insanların daha kaliteli yaşam sürdürebilme becerisi gelişiyor.”

Kayseri Orman Müdürü İsa Çapkın, kent genelinde yürüttükleri fidan dikim çalışmalarını anlatarak, 2023 yılı sonuna kadar Kayseri genelinde 3,2 milyon fidanın dikileceğini söyledi.

Program kapsamında gençlere şiirler okundu, folklor gösterileri düzenlendi ve fidan dikimi anlatıldı. Namazın ardından fidan dikimine başlanan Başkan Büyükkılıç, ceketini çıkarıp, Kayserispor atkısını giyerek fidan dikti. Çocuk ve gençlerin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılanan Büyükkılıç, günün anısına onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.

Öte yandan Vali Çiçek, Belediye Başkanı Büyükkılıç, jandarma ve gençler ‘Vatan, canımı sana feda ederim’ ve ‘Kızıl beyaz, en büyük Türkiye’ gibi sloganlar atarken, çocuklar da ‘Vatan için nefes’ gibi sloganlar attı. Türk Yüzyılı’, ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’. ‘, ‘Nefes alın’ pankartları.

Başa dön tuşu