Güncel

Kayseri Melikgazi’den trafiği rahatlatan adımlar

Kayseri Melikgazi Belediyesi, Köşk Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı’nı Talas Bulvarı’na bağlayan 3 kilometre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki alternatif bağlantı yolunun çalışmalarını tamamladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Hem Hulusi Akar Bulvarı hem de Talas Bulvarı’nı rahatlatarak ulaşımı daha hızlı ve konforlu sağlayacaklarını söyleyen Prof. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi’ye büyük bir yol projesini daha kazandırıyoruz. Kayseri’de trafiğin ve araç sayısının artmasıyla birlikte şehrimize ve Melikgazi’ye alternatif yollar kazandırmak ve trafiği rahatlatmak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Erciyes Üniversitemiz ile askeriye arasındaki Talas Bulvarı ile Teknopark önündeki Bulvarı birbirine bağlayacak ara yol yapıyoruz. Özellikle Erciyes’ten buraya gelecek suyun tahliyesi için geçiş hattı olacak. Arıtma Tesisine kadar uzanan bir menfez yapıyoruz.

İnşallah sular rahatlıkla tahliye edilir. Aynı zamanda açacağımız bu yeni yol da onun üzerinden geçecek. Talas Bulvarı ile Teknopark arasındaki hat. Dolayısıyla hem Kartal Bulvarı’ndan ulaşımı sağlayacak, hem de Hulusi Akar Bulvarı’nı rahatlatacak yeni bir alternatif yolu Kayseri’ye kazandırıyoruz. Bu hattın maliyeti yaklaşık 100 milyon TL. Burada askerlerle anlaşmalar yaptık. Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığımız bir yoldu, artık son aşamaya geldik. İnşallah en kısa sürede burayı bitireceğiz. Bağlantı kavşakları yapıldıktan sonra vatandaşlarımız burayı güven ve huzur içinde kullanacak. “İyi şanlar.” söz konusu.

Başa dön tuşu