Güncel

Kayseri Melikgazi’den ‘sağlık’lı yatırım

İlçeye 15 aile sağlığı merkezi kazandıran Melikgazi Belediyesi, Selçuklu İlçesi’nde hayırseverlerle iş birliğiyle hayata geçirilecek Mürüvvet-Sadettin Türkkan Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Mürüvvet-Sadettin Türkkan Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, şu anda Türkiye’nin en fazla okul, sağlık ocağı, dini tesis ve kütüphanesini yapan belediye olduklarını söylerken, “70’e yakın çalışmamız var. Saadettin ve Mürvet Türkkan çifti burada da bize destek oldu. Hep birlikte Selçuklu Mahallemize güzel, kaliteli, iki katlı bir sağlık merkezi kazandırıyoruz. Eskişehir Bağları yaklaşık 120 bin kişinin yaşadığı bir yerdir. Dolayısıyla çok yoğun olarak kullanılacak bu sağlık tesisinin çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Bundan sonra 3 sağlık merkezimizin daha temelini atacağımızın müjdesini vereyim. Biri Gültepe’de, biri Şirintepe’de, diğeri TOKİ’de olacak. Bu 3 yatırımımızla 4,5 yılda 15 sağlık ocağı yatırımı yaptık. “Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi. bahsi geçen.

Hayırsever çift Saadettin ve Mürvet Türkkan, “Çok şükür eşim ve ben bu güzelliğe katkıda bulunabildik. İyileşecek herkesi tebrik ediyorum. Rabbim bize bunu hediye etti. Tanrıya şükür. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz. “İyi şanslar” dediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr., Kayseri’de güzel bir dayanışmanın olduğunu söyledi. Memduh Büyükkkılıç, “Bu güzel ikram için Türkkan Ailesi’ne, Sadettin kardeşimize ve değerli eşine teşekkür ediyorum. Değerli Kayseri Belediye Başkanımız Mustafa’nın da vurguladığı gibi, ‘Bu bizim işimiz değil’ demeden, dayanışma içinde, el ele, gönül gönüle, şehrimizi daha iyi bir noktaya taşımak için çalışıyoruz. Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve ekibi bu bölgede başarılı çalışmalar yürütüyor. Mürüvvet ve Sadettin Türkkan Aile Sağlığı Merkezi, Kayseri ve Selçuklu ilçemize hayırlı olsun.” söz konusu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ise, “Bu güzel eserin gerçekleşmesinde emeği geçen Sadettin kardeşimize ve kıymetli eşine teşekkür ediyorum. Türk insanının sağlık konusunda yaşadığı standart başka hiçbir ülkede yok. Sağlık yapısının daha da geliştirilmesine katkı sağlayan belediyelerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaya öncülük eden Başkanımız Palancıoğlu’na da teşekkür ediyor, bu güzel çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum.” bahsi geçen.

Eski Milli Savunma Bakanı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekilimiz Hulusi Akar da bir konuşma yaparak, “Türkiye Yüzyılında büyük ve güçlü bir Türkiye için birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Buna paralel olarak Kayserimiz de çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bugün bu sağlık ocağının burada yapılmış olması çok kıymetli. Hayırseverlerimiz Kayseri’de yarış halinde. “Bu yeni sağlık merkezimiz Kayserimize hayırlı olsun.” belirtti.

Başa dön tuşu