Güncel

Kayseri Melikgazi’den İldem’e ikinci kütüphane

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 15 Akıl Küp Kütüphanesine bir yenisini ekleyerek, İldem Gesi Fatih Mahallesi’ne ikinci bir kütüphane kazandıracak.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. İldem’e yapılacak ikinci Akıl Küp Kütüphanesi’nin temel eserlerini inceleyen Prof., mahalle sakinleriyle sohbet etti. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İldem Merkezindeyiz. İldem nüfusun çok yoğun olduğu bir yer. Soygüllüce Camii’nin yanına güzel bir Akıl Küp Kütüphanesi inşa ettik. Oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Şimdi buraya alt kısmında kütüphane ve kafeterya, üst katında çalışma odaları olacak ikinci bir Mind Cube Kütüphanesi ekliyoruz. Temel atma aşamasındayız. Gençlerimiz bizim için önemli.

Gençlerimiz kendilerini ne kadar iyi yetiştirip iyi yerlere ulaşırsa ülkemiz o kadar iyi olacaktır. Allah tüm gençlerimize hayırlı işler nasip etsin. Şu anda 15 adet Mind Cube Kütüphanemiz var. Kafeteryası, nezih ortamı ve özel çalışma alanlarıyla Kayseri, Melikgazi ve mahallelerimize harika bir renk kattı. Kütüphanelerimiz 30.000’den fazla üyesiyle oldukça aktiftir. Gençlerimiz tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu müjdeyi bugün burada vermek istedim. İldem’deki ikinci kütüphanemiz olacak. 15 gün içinde temelini atacağız. Sonrasında hızlı bir şekilde bitirip açılışını yapacağız. “Hayırlı ve uğurlu olsun.” söz konusu.

Başa dön tuşu