Güncel

Kayseri Melikgazi meclis üyeleri çalışmaları inceledi

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, meclis üyelerine eski Dedeman Okulu’nun arazisine yapılacak 6 bin metrekarelik park, yanındaki kültür sanat merkezi projesi, Gön Han’ın restorasyonu ve restorasyonu hakkında bilgi vererek devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye’ye örnek olacak Köşk Medresesi ve Çarşı Melikgazi. .

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Melikgazi’ye en iyi proje ve hizmetleri ulaştırmanın gayretiyle tüm Meclis üyeleriyle uyum içinde çalıştıklarını söyleyen Prof. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kasım ayındaki ek Meclis toplantımızın ardından Meclis üyelerimizle devam eden projelerimizi inceledik. Bunların arasında şehir merkezine kazandırdığımız 6 bin metrekarelik parkın restorasyon çalışmalarını ve yanında kültür sanat merkezi olacak Eski Nazmi Toker Okulu’nun tarihi taş binasını inceledik. Daha sonra restorasyon çalışmaları devam eden Gön Han projemize giderek meclis üyelerimize mevcut durumu hakkında bilgi verdim. 520 yıllık Gön Han’ı yeniden canlandırıyoruz. Kayseri’nin tarihi zenginliklerini korumak ve vatandaşlarımızın hizmetine yeniden açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha sonra Uygur Türkü Alaattin Eretna Bey’in eşi için yaptırdığı Konak Medresesi’nin restorasyon çalışmalarını inceledik.

Burayı kısa sürede tamamlayıp, Kayseri’ye kazandıracağız. Vatandaşlarımızın uğrak noktası olacak. Son olarak Türkiye’ye örnek olacak Çarşı Melikgazi projesini inceleyerek mevcut durumu hakkında Meclis üyelerimizi bilgilendirdim. Burası çok güzel, nezih bir alan olacak. Buranın tamamlanmasıyla birlikte Kayseri farklı konseptte bir pazara kavuşacak. Kayseri’nin yeni yüzü olacak. Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Melikgazi’nin kalkınması için tüm siyasi partilerimizle el ele verdik. Şu ana kadar uyum içinde çalıştık. Aldığımız her kararda Meclis üyelerimizin katkısı var. Diğer projelerimizi de en kısa sürede açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu nedenle sözlerimizi yerine getireceğiz. Çarşı Melikgazi projesi bunlardan en önemlisiydi. Bu bağlamda tüm Meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaptığımız tüm çalışmaların ilçemize ve Kayserimize hayırlı olmasını diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz

Başa dön tuşu