Güncel

Kayseri İtfaiyesi’nden 100’ncü Yıl Tatbikatı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, kurumlar arası iş birliğini öne çıkararak toplumsal bilince hizmet etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla “100. Yıl” organizasyonunu gerçekleştirdi. 2019 Yılı Yangın ve Tahliye Farkındalık Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı” organizasyonunu gerçekleştirdik. 2019 Yangın ve Tahliye Farkındalık Tatbikatı gerçekleştirildi.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde okul öğrencilerinin gerçekleştirdiği tatbikat gerçekçi olurken, itfaiye ve öğrenciler Türk İtfaiye yemini etti. Kurumlar arası iş birliğini öne çıkararak toplumsal bilince hizmet etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen tatbikatta 100 öğrenci, 100 Türk Bayrağı ile görsel şölen sundu.

Tatbikatı Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Türkmen, İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan, Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın ile kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer izlerken, günün anısına fidan dikildi.

Program kapsamında kamu kurumları ve STK temsilcilerinden 100 kişiye teşekkür belgeleri takdim edildi.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ HER YERDE

Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla daha da güçlendirilen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Büyükşehir İtfaiyesi, 17 istasyon, 54 araç ve 311 personel ile yangın ve diğer olaylara daha etkin ve güvenli müdahale edebilmek, can kayıplarını önlemek ve yangın ve doğal afetlerin yanı sıra tehlike altındaki tüm personel. Canlıların hayatını korumak ve kurtarmak için görevini başarıyla ve özveriyle sürdürmektedir.

Başa dön tuşu