Güncel

Kayseri Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi Temel Atma Törenine katıldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediyecilik ve sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı yatırımlar ve projelerle şehir merkezi ve ilçelerindeki Kayserililerin kalbine dokunuyor. Bu kapsamda Mevlana Mahallesi ve İldem Mahallesi’nde Sosyal Yaşam Merkezleri projesinin inşaatını tüm hızıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Altınoluk İlçesi’ne Sosyal Yaşam Merkezi kazandırmak için harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi Özgüven Sokak’ta inşa edilecek Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin Temel Atma Töreni gerçekleşti. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Dost, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Müdürü. Sekreter Ahmet Emin Kilci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Altınoluk Mahalle Muhtarı Hayriye Çevrim ve mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’de hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerimiz yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyor. “Bir ağabey mantığıyla, 16 ilçe belediye başkanımızı da yanımıza alarak, kentimizin hem merkezini hem de kırsalını canlandırmaya, geliştirmeye, insanların onurlu bir şekilde yaşayabileceği ortamlar yaratmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

“BURADA YAŞAM MERKEZİ OLUŞTURULACAK”

Hayırseverliğiyle anılan Kayseri’ye sahip çıkmak için herkesten özen göstermesini isteyen Başkan Büyükkılıç, projede neler yapıldığını şöyle anlattı: “36 sosyal yaşam merkezimiz, 12 kütüphanemiz, 92 sosyal tesisimiz, 45 kurs merkezimiz, 26 yüzme merkezimiz var. Havuzlar, hem merkezde hem de kırsalda, çok şükür bir bütünüz. Burada yapacağımız tesis Melikgazi’nin Altınoluk ilçesi ve diğer mahallelere hizmet verecek. Sosyal yaşam merkezi konsepti içerisinde kadın-erkek yüzme havuzları, fitness salonları, spor salonları, sauna ve buhar odaları, eğitim ve sosyal aktivitelere hizmet edecek derslik ve atölyeler, bilgisayar odası, kütüphane ve kafeterya yer alacak. “Çocuk kütüphanesi, diyetisyen, sağlık odası, idari ofis ve mescidin yer aldığı bir yaşam merkezi oluşturacak.”

Başkan Büyükkılıç, Kocasinan ilçesinde sosyal yaşam merkezi yapılmasına yönelik yeni bir projeyi hayata geçirmeye özen göstereceklerini açıklayarak, “Aynı zamanda İldem Sosyal Yaşam Merkezi ve Talas Sosyal Yaşam Merkezi de hayata geçirilme aşamasında. “Ayrıca KAYMEK bünyesinde yaptığımız çalışmalarla 5 üniversitenin yanında 6’ncı üniversite olarak faaliyet gösteriyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÖNÜL BELEDİYESİ HİZMETLERİ

Amaçlarının sosyal belediyecilik ve gönüllü belediyeciliği vatandaşa yönelik hizmetlere dönüştürmek ve aynı şekilde hayata geçirmek olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, gönüllü belediyecilik alanındaki çalışmalarını da şöyle anlattı: Biz bunu yapma iradesini gösteriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Huzurevimiz, Engelsiz Yaşam Merkezimiz, Hasta ve Yakınları Konuk Evleri, Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi, Glutensiz Kafemiz, Kayserimize yakışan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi. Görmemiş olanların görmesini, gezmemiş olanların da ziyaret etmesini tavsiye ederiz. Aynı şekilde siz değerli üniversite öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayarak, su faturalarını ödeyerek, ücretsiz çay, çorba ve internet hizmeti vererek kütüphanelerimizde ve tesislerimizde bu faaliyetleri yürütüyoruz. Kedi Köpek Barınağının yanı sıra tarım ve hayvancılık alanında koyun, tohum ve ekipman dağıtımımızla da gönlümüzde yer ediniyoruz. “Kayseri’yi 5 yılda yaklaşık 500 milyon TL’lik tarım alanında iyi bir noktaya taşımak için çalışıyoruz.”

“MUHTEŞEM BİR BİNANIN TEMEL ATMA TÖRENİNDEYİZ”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, muhteşem bir binanın temel atma töreninde olduklarını belirterek, “Bu mahalleye büyük değer veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu ilin valisi olarak teşekkür ediyorum. Altınoluk İlçesi sakinleri çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ekibini duyarlılıklarından dolayı tebrik ve alkışlıyorum. “Çok teşekkür ediyoruz Memduh Başkanım, hayırlı olsun, uğurlu olsun” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Kayseri’de belediyeler olarak sürekli temel atıyoruz, açılışlar yapıyoruz. Kayseri belediyecilik açısından farklı bir noktada. Burada bu hizmetlerin verilmesinden mutluyuz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’A HER ALANDAKİ YATIRIM VE HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER

Başkan Palancıoğlu, Başkan Büyükkılıç’a her alanda yaptığı yatırımlardan ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimizle birlikte çalışarak vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Altınoluk Mahallemiz uygun ve güzel bir tesise kavuşuyor. Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh’a teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçelerimizde her alanda çalışma yaparak vatandaşlarımıza destek oluyor. Projelerimizi Büyükşehir Belediyesi ile el ele yürütüyoruz. “Türkiye’de belediyelerin en fazla yatırım yaptığı il Kayseri’dir” dedi. Bu proje için Büyükkılıç’a teşekkür eden Altınoluk Mahalle Muhtarı Hayriye Çevrim, “Mahallemizde bu sosyal tesisin yapılmasına karar vererek bizleri onurlandıran çok değerli belediye başkanım Memduh’a ve Mustafa Palancıoğlu’na mahallem ve mahallem adına teşekkür ediyorum. kendim.”

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ve Belediye Başkanı Büyükkılıç ile protokol imzalanarak dualar eşliğinde düğmeye basılarak Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma süreci başladı.

PROJEDE NELER OLACAK?

Toplam 3 bin 938 metrekare inşaat alanına sahip olan Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim ve sosyal aktivitelerin yanı sıra bay ve bayan yüzme havuzları, 270 metrekare fitness salonları, 270 metrekare spor salonları, 15 metrekare özellikle spor aktivitelerine yönelik sauna ve 20 metrekarelik buhar odaları. 90 metrekare derslik ve atölyeler, 43 metrekare bilgisayar odası, 231 metrekare kütüphane ve 90 metrekare kafeterya gibi birimler yer alacak. Ayrıca projede çocuk kütüphane salonu ve çocuklar için çocuk oyun alanı da yer alacak.

Projede ayrıca bina genelinde diyetisyen, sağlık odası, idari ofisler, mescit, wc-duş alanları ve tüm bu işlevlere hizmet eden yarı açık ve açık alanlar yer alacak. Kamusal alanlar, bulunduğu alandaki kot farklılıklarına uygun çevre düzeniyle oluşturulacak. Vatandaşın hizmetine sunulacak.

Başa dön tuşu