Spor

Kasımpaşa Sami Uğurlu ile yollarını ayırdı

Son dakika girilen bir habere göre teknik direktör Sami Uğurlu, Kasımpaşa’ya veda etti.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Başakşehir’e 4-0 yenilmesinin ardından, ikinci haftada ise Fenerbahçe’ye 6-0 yenilen Kasımpaşa’da ayrılık yaşandı. Fatura Sami Uğurlu’ya kesilmesinin ardından İstanbul ekibi 44 yaşındaki teknik direktöre veda etti. Dün akşam oynanan Kasımpaşa Fenerbahçe maçının 6-0 bitmesi ve Kasımpaşa’nın mağlup olması ardından teknik direktör Sami Uğurlu istifa etti Kasımpaşa Kulübü, de Uğurlu’nun istifasını kabul etti.

SAMİ UĞURLU KİMDİR?

27 Nisan 1978’de İzmir’de doğdu. Uğurlu antrönörlük deneyimine ilk olarak İzmir temsilcilerinden olan Altınordu’da başladı. Bir süre Hüseyin Eroğlu’nun yardımcılığını yaptı, 2019 yılında kulüpten ayrılarak Eskişehir’e gitti. Eskişehirspor’da iki ayrı dönemde bulunan Fuat Çapa ve Coşkun Demirbakan’ın yardımcılıklarını yaptı. 17 maça çıktıktan sonra buradaki görevinden ayrıldı.

2020’de İzmir’e geri dönen teknik direktör Sami Uğurlu, burada alçın Koşukavak’ın 12 maç yardımcılığını yaprken, Ali Tandoğan’ın ise 5 maçta yardımcılığını üstlendi. Kasımpaşa ekibine gelerek Hakan Kutlu’nun ekibinde toplam sekiz maçta görev aldı. 20 Aralık 2021’de Hakan Kutlu’nun görevden alınmasının ardından başına geçici antrenör olarak geçen isim, daha sonrasında İstanbul ekibini çalıştırmaya başlamıştı.

Başa dön tuşu