Güncel

Karabağlar Atatürk’ü özlemle anıyor

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi söyleşi ve sergiye ev sahipliği yapıyor.

İZMİR (İGFA) – Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Karabağlar Belediyesi’nin İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve Karabağlar Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlediği “Atatürk Fotoğraflarının Öyküsü” söyleşisi ve “Atatürk ve Cumhuriyet” başlıklı fotoğraf sergisinin açılışı City İzmir”, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Söyleşi ve sergi açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Şengök ile yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı. .

Program kapsamında konuklar ilk olarak Araştırmacı Yazar Dr. Tuna Yılmaz’ın Atatürk fotoğraflarının bilinmeyen detaylarını paylaştığı sunumunu ilgiyle izledi. Sunumun sonunda Başkan Selvitopu, Yılmaz’a fidan dikim belgesi vererek teşekkür etti.

Ardından Proje Koordinatörlüğünü Mehmet Yasa’nın yaptığı ve 48 sanatçının 100 fotoğrafının yer aldığı sergi açıldı.

Açılışta konuşan Başkan Selvitopu, 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin dimdik ayakta olduğunu hatırlattı. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatta olmasa da fikirleriyle ülkesini yönetmeye devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Selvitopu, “O yaşarken ortaya koyduğu ilkeler, Türkiye Cumhuriyeti’ni bugün ayakta tutuyor ve daha ileri seviyelere taşıyor. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için büyük bir onur duyuyoruz.”

Karabağlar Belediyesi olarak düşünce ve hedeflerini gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Selvitopu, “Açılışını yaptığımız serginin de bu amacı var. Katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Mustafa Kemal ve kurduğu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Gelecek kuşaklar Atatürk’le büyüyecek ve halkımız ona sahip çıkmaya devam edecektir. “Atatürk’ü unutturmak isteyenler, kendileri de unutulurlar” dedi.

Proje Koordinatörü Mehmet Yasa ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Şengök de Karabağlar Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Törenin sonunda eserleri sergilenen sanatçılara katılım belgeleri verildi. Sergi, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde 31 Aralık’a kadar açık kalacak.

Başa dön tuşu