Güncel

Kahramanmaraş’ta orman yangını, havadan ve karadan müdahaleler devam ediyor

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde ormanlık bir alanda yangın çıktı. Havadan ve karadan söndürebilmek için çalışmalar devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde ormanlık bir alanda yangın çıktı. Gelen bilgilere göre; Onikişubat ilçesi ile Andırın ilçeleri arasında kalan Kısıklı bölgesindeki ormanlık alanda henüz nedeni belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Gelen ihbar üzerine yangın bölgesine çok sayıda arazöz gönderildi. Yangına ilk müdahale karadan gerçekleşirken, yangın söndürme helikopterleri ise havadan müdahil oldu.

İkinci yangın meydana geldi, 1 hektar alan yandı

Kahramanmaraş’ın Kısıklı mevkiinde yangın devam ederken, Dulkadiroğlu ilçesinin Bulanık Mahallesi’nde bulunan bir ormandan da alevler yükselmeye başladı. Gelen ihbara göre bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. Ekiplerin kısa sürede müdahale etmesi sonucu yangın söndürüldü. Bulanık’ta çıkan yangında 1 hektarlık alan zarar gördü.

İlk çıkan yangın halen söndürülmeye çalışıyor

Diğer yanda Kısıklı bölgesinde çıkan yangın ormanın sarp olmasından dolayı ekipler, alevlere güçlükle müdahale etmeye çalışıyor. Toplamda 235 kişi; ormanda gitgide artan alevleri söndürmek için 9 arazöz, 2 su tankı, 4 dozer, 4 itfaiye aracı ve 3 yangın ilk müdahale aracı kara yolu ile yangınla mücadele ederken; 7 helikopter ve 5 uçak da havadan destek vermeye devam ediyor.

Başa dön tuşu