Güncel

Kahramanmaraş’ta esnaflar KOSGEB’e isyan etti

Kahramanmaraş’ta yerel haber sitelerinde yayınlanan bir habere göre; KOSGEB Kahramanmaraş Müdürlüğü’nde esnaf ödeme sıkıntısı yaşıyor.

Tural ŞAHBAZLI (KAHRAMANMARAŞ IGFA)
Şubat ayında ve sonrasında meydana gelen depremler nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal kapsamına giren il ve ilçelerde geçerli olan Afet Dönemi İş Desteği, KOSGEB’in İş Geliştirme Destek Programı kapsamında Kahramanmaraş’ta da faaliyetleri aksatmamak amacıyla hayata geçirildi. KOBİ’lerin sekteye uğramaması ve devamlılığının sağlanması.

Deprem döneminden bu yana esnafa çeşitli destek ve hibeler sağlayan KOSGEB, esnafın takdirini kazandı. Ancak yakın zamanda 75 Bin Afet Dönemi İşletme Desteğine başvuruda bulunan esnaflar ödeme alamıyor. Ödeme talepleri ve ödeme onayları onaylandığı halde ödeme alamayan esnaf, KOSGEB Kahramanmaraş Müdürlüğü’nden bütçede para olmadığı, ödeme talebinde bulunduk, ne zaman ödeneceği belli olmadığı cevabını alıyor.

Esnaf bu duruma, “Hibe değil kredi alıyoruz, haftalardır yatırmıyorlar” diyerek tepki gösterdi. Şöyle tepki gösterdiler:

Başa dön tuşu