Magazin

Jon Snow Karakteri Geri Dönüyor

Kit Harington’un canlandırdığı Jon Snow karakteri, sevenleriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Game of Thrones dizisi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren büyük bir heyecanla izlenmiştir. Dizinin hayran kitlesi dizi final yapsa da Game of Thrones ile ilgili gelişmeleri merakla takip ediyor. Holywood Reporter’ın yaptığı habere göre Game of Thrones bir devam dizisiyle geri dönecektir.

Dizinin geri dönüşünü sağlayan proje ise Jon Snow’a odaklanan bir devam dizisi olacak. Dizinin final bölümünde Jon Snow’un hikâyesi için bir son yazılmamıştı. Jon Snow, tahtın gerçek varisi olduğunu öğrenmişti. Yapılacak olan yeni dizi de Jon Snow’un Game of Thrones’un finalinden sonraki yaşamını anlatacaktır. Yeni dizide, hangi eski karakterlerin yer alacağı ise kesinleşmemiştir.

Game Of Thrones Dizisi

George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinden uyarlanan Game of Thrones, HBO yapımı fantastik Amerikan televizyon dizisidir. Dizinin çekimleri pek çok ülkede yapılmıştır. İspanya, İngiltere, Kanada, Hırvatistan, İzlanda, Fas ve Malta’da çekimleri sürmüştür. Dizinin ilk bölümü 17 Nisan 2011’de yayınlanmış ve sekizinci sezonunun ardından 73.bölümü ile 2019’a sona ermiştir. Dizi yayınlandığı süre boyunca sadece Amerika’da değil dünyada büyük ses getirmiştir. Ayrıca pek çok ünlü oyuncuyu da bünyesinde barındırmaktadır. Dizinin konusunu, Westeros’un Yedi Krallığı’nın Demir Tahtı için soylu ailelerin ettiği mücadeleler oluşturur.

Game of Thrones, yazların onlarca yıl ama kışların bir ömür sürdüğü bir dünyada geçer. Stark ailesinin kalesi olan Kıştepesi’nin kuzeyinde, güvenliği tehdit eden güçler toplanır. Targaryen’in bir isyanla tahttan indirilmesi sonucunda tahta Baratheon Hanesi’nden Robert gelir. Ancak tahta geçmesinin ardından gerçekleşen bir cinayet Robert’ın Eddard Stark’tan yardım istemesine sebep olur. Böylece Eddard kendisini Demir Taht’ın entrikaları arasında bulur. Daha önce hiç bilmediği olayların arasına girer. Targaryen kardeşlerin ejder yumurtalarını bu yolla öğrenir. Taht mücadelesi hiç kimse için kolay olmayacaktır.

Jon Snow Kimdir?

Uluslararası bir başarıya imza atan Game of Thrones dizisinin karakterlerinden biri olan Jon Snow’un ilginç bir hikâyesi vardır. Kit Harrington tarafından canlandırılan Jon Snow karakterinin babası Rheagar Targaryen annesi ise Lyanna Stark’tır. Ancak babasının kimliği pek çok sorunu beraberinde getirir. Jon Snow, pek çok aşağılayıcı lakaba sahiptir. Ancak babasının ve üvey kardeşlerinin yanında büyümüştür. Çocukluğunun ardından da Gece Nöbetçileri’ne katılmıştır. Yanında albino kurdu Hayalet yer alır. Güney görevinde, ulukurdu Hayalet ile birlikte Sura gider ve buradaki insanlarla zamanla kaynaşır. Bunun sonucunda da Lord Kumandan Yaşlı Ay’ın özel uşağı konumuna yükselir.

Ancak dışarıdan gelen istihbarat sonucunda Lord Kumandan, Sur’un kuzeyine yürür. Jon da bunun sonucunda esir alınır. Ancak Jon, yabancıların arasına karışmak için arkadaşı Quorin’i öldürür. Yabanıllardan kurtulmasının ardından da Sur’a dönerek, yabanılların saldırısını geri püskürtmeyi başarır. Jon Snow bunun sonucunda Lord Kumandan olur. Ancak kendi askerleri tarafından bıçaklanır. Hayata dönmesi ise Melisandre’nin ona büyü yapması sonucunda gerçekleşir.

Tekrar dirildikten sonra da Sur’a karşı görevlerinden azad olur ve kardeşi Sansa Stark ile birlikte Kışyarı’yı ele geçirir. Gecenin Kralı olarak bilinen düşmanı alt etmek için de diğer krallıklar ile anlaşma yaparlar. Düşmanı yenseler de hırsıyla hareket eden Khaleesi şehri yakıp yıkmaya başladı. Tahta geçse de bu durumdan Jon Snow hiç memnun olmadı. Jon Snow, Khaleesi’ye aşık olsa da onu yaptıkları yüzünden öldürmek zorunda kaldı. Bunun üzerine ceza olarak duvarın arkasına gönderildi. Üvey kardeşi de yedi krallığın tahtına geçti.

Başa dön tuşu