Magazin

İyilik Dizisini Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

Bazı diziler ekrana gelir gelmez arattığı atmosferle belli bir izleyici kitlesini kendine çekmeyi başarabiliyor. Hatice Şendil’in başrolünde yer aldığı İyilik dizisi de böyle bir dizi. Ancak dizinin reyting seviyesi de bir türlü yapımcı ve kanalın yüzünü güldürmedi. Bu yüzden de izleyicileri devam edip etmeyeceğini merak ediyordu. Şimdilerde dizi ile ilgili yeni bir açıklama başrol oyuncusu Hatice Şendil tarafından yapıldı. Şendil ekranın sevilen yüzlerinden birisi. Karadağlar dizisinden beri beğenilen oyuncu Dila Hanım ve Kaderimin Yazıldığı Gün dizilerinde de başrol oynamıştı.

Uyanış Büyük Selçuklu’ da Terken Hatun’a Hayat Vermişti

Şu sıralar seyircinin ilgisini çeken tarihi dizilerden birisi olan Uyanış Büyük Selçuklu’ da Şendil’i Terken Hatun olarak izlemiştik. Beğenilen oyuncu bu dizide görüntüsüyle hayranlarını biraz şaşırtmıştı. Çünkü yeni botoks yaptırmış ve mimikleri ve ifadesi biraz tuhaf bulunmuştu. Ancak bu durum hayranlarının onu takip etmesine tabi ki engellemedi. Özellikle de İyilik dizisi izleyicileri onu gelecek sezonda da ekranda görüp göremeyeceğini merak ediyordu. Bu sorunun yanıtı artık belli oldu. Açıklama bizzat oyuncunun kendisi tarafından yapıldı.

Set ve Can

Hatice Şendil muhabirlerin kendisine sorduğu bazı sorulara yanıt verdi. Öncelikle genel hayatının güzel gittiğini ve günlerinin set ve oğlu Can arasında gidip geldiğini belirtti. Oyuncu 2014 yılında Burak Sağyaşar’la hayatını birleştirmişti ve şu sıralar bu evlilikten olan oğlunu büyütmeye çalışıyor. Bu durumda hayatı da set ve oğlu arasında gidip geliyor. Ancak Şendil yorucu bir tempoda devam etse de röportajda hayatından memnun gözüküyor. Çünkü set çalışmaları gelecek sezon da devam edecekmiş.

İyilik Gelecek Sezon

İyilik dizisi ilk ekranlara geldiğinde konusu itibariyle Yasak Elma’ya benzetildi. Bugüne kadar hayatındaki çoğu şeyden memnun olan Neslihan için her şey yolundadır. Kocası ile ilişkisine ve evliliğine de güvenen Şendil’in canlandırdığı Neslihan karakteri bir gün aniden sarsıcı bir haber alır. Çünkü kendisini sevdiğini düşündüğü kocası uzun bir süreden beri onu yakın arkadaşlarından birisiyle aldatmaktadır. Bu haber kadının hayatının altını üstüne getirir ve Neslihan’ın üzerinde bir şok etkisi yaratır.

Yeni İmaj

Hatice Şendil’e röportaj sırasında karakterin geleceği de soruldu. Ancak senaryo hakkında fazla bilgi vermeyen oyuncu biraz daha açık renkli saçlarıyla dikkat çekti. Dizinin düşük reytingleri ile senaristler harekete geçmiş ve Neslihan karakterinde bir değişikliğe gitmiş. Kendisini yenileyen Neslihan artık ekrana yeni imajı ve açık saçlarıyla gelecek.

İyilik Neden Düşük Reyting Aldı?

İyilik dizisinin başrollerinde Hatice Şendil ve İsmail Demirci yer alıyor. Dizideki aldatma, entrika ve ihtiras sahneleri dikkat çekti. Ancak bazı seyirciler ihtiras ve şehvetin fazlaca yer aldığını belirterek diziyle ilgili şikâyetlerini de dile getirmişti. Ancak dizinin izleyicileri henüz diziyi takip etmekten vazgeçmediği için dizi için ikinci sezon kararı da alınmış oldu. Dizinin kadrosuna yeni bir isim daha katıldı ve artık Çiçek Acar da dizinin oyuncularından birisi. Sera Kutlubey ve Perihan Savaş da zaten kadroda olan ve sevilen isimlerden diğerleriydi.

Hikâye Nasıl İlerleyecek?

Öncelikle aşk, intikam ve ihtiras dolu diziler her zaman ilgi çekiyor. Ancak İyilik’ te ilk başlarda reyting çok yüksek gelmedi. Neslihan karakterinin dönüşümünün diziye yeni bir hareket katacağı düşünülüyor. Bakalım İyilik dizisinin gelecek sezonki reytingleri nasıl olacak? Karakterlerin değişimi ve hikâyenin ilerleyişi seyircileri yeniden yakalayabilirse gelecek sezon İyilik üstündeki şanssızlığı ve durgunluğu atabilir. Fox TV ikinci sezon karanı kesinleştirdikten sonra oyuncular da rahatlamış olabilir.

Başa dön tuşu