Güncel

İYİ Parti’nin Sinan Ateş suikastı ile önergesi reddedildi!

İYİ Parti’nin Bursa milletvekili Selçuk Türkoğlu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan araştırma önergesi, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

ANKARA (İGFA)- İYİ Parti Grubu, Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu tarafından Sinan Ateş suikast dosyasını TBMM’nin gündemine taşıdı.

Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu, suikast dosyasına dair manidar gelişmeler ve tehdit iddialarının adalet duygusunu zedelediğini belirtti ve “Konunun tüm detaylarıyla araştırılması ve incelenmesini, saygılarımızı sunarak meclisimizden istiyoruz” dedi.

Türkoğlu, dava dosyasıyla alakalı savcının atandığı süreçte dikkat çeken bazı durumların vuku bulduğunu belirtti ve “Teröristlerin ayakkabı numaralarını bilebilme kapasitesine sahip olan bir iradenin, başkentin merkezinde bir cinayet işleyen organizasyonu tüm boyutlarıyla açığa çıkarması gerekiyor, ve bu zorunlu” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in cinayeti ile alakalı dava dosyasının “suikastın üzerinden 9 ay geçmesine rağmen halkın vicdanını rahatlatabilecek bir ilerleme sağlanamaması” sebebiyle Türk adaletine duyulan güvenin tamamen sarsılmaması adına gerekli tedbirlerin alınması için TBMM’ye sunulmuş araştırma önergesi, diğer önergelerin önüne geçerek genel kurulunda görüşülme önerisi AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Başa dön tuşu