Güncel

İstanbul 1 Mayıs Hangi Yollar Kapalı? Taksim Kapalı Mı?

1 Mayıs İşçi Bayramı bugün! Bu yıl Pazar gününe denk gelen bu önemli günün gelişiyle birlikte vatandaşlarımız; İstanbul 1 Mayıs Hangi yollar açık? Taksim 1 Mayıs kutlamalar olacak mı? İstanbul hangi yollar kapalı İstanbul valilik yol açıklaması arıyor.

İstanbul’da, 1 Mayıs tarihinde Maltepe Etkinlik Alanı’nda “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” etkinlikleri nedeniyle saat 06.00’dan etkinlik bitimine kadar Anadolu Yakasında bazı yollar trafiğe kapatılacak. D-100 karayolu ve Maltepe Bağdat Caddesi ise alternatif güzergah olarak kullanılabilecek. İşte kapanacak yollar ve alternatif güzergahlar…

1 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

2008 Nisan’ında, 1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir. 1 Mayıs ile ilgili detaylar, 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasada yer alıyor. Kabul edilen yasaya göre, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda 1 gün resmi tatil uygulanmasına karar verilmişti. Buna göre, 1 Mayıs kapsamında resmi tatil uygulanacak. Resmi tatil ile kamu kurumları, bankalar ve bazı kuruluşlar 1 gün süreyle çalışmayacak.

1 MAYIS’TA HANGİ YOLLLAR KAPALI?

1 Mayıs günü Pazar günü, Maltepe Etkinlik Alanı’nda “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” çerçevesinde düzenlenecek etkinlikler nedeniyle, Turgut Özal Bulvarı (Maltepe – Kartal Sahil Yolu) (Küçükyalı Maltepe Evlendirme Dairesi önü ile Kartal Çanakkale Caddesi Kavşağı arasında kalan kısım) ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZERGAH

Son dakika habere göre öte yandan, D-100 karayolu ve Maltepe Bağdat Caddesi ise alternatif güzergah olarak kullanılabilecek.

Başa dön tuşu