Ekonomi

İSPARK ücretlerine zam yapıldı

Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde otopark işletmeciliği yapan İSPARK’tan gelen son haberlere göre, ücretlere önemli oranda zam yapıldı. Yeni fiyatlar yarından itibaren geçerli olacak ve Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beykoz, Bayrampaşa, Bahçelievler, Eyüpsultan, Güngören, Kartal, Kağıthane, Maltepe’deki hem açık hem de kapalı otoparkları etkileyecek. , Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Tuzla ve Ümraniye.

Yeni tarifeye göre bu ilçelerde araçlar için 1 saate kadar park etme ücreti 17,50 liradan 28 liraya çıkarılacak. Bu, ücretlerde yüzde 60’lık bir artış anlamına geliyor. Ayrıca bu ilçelerde yol kenarı otoparklarında 1 saate kadar park edilen araçların ücreti de 18 liradan 28 liraya çıkarılacak.

İSPARK’ın ücretlerini neden bu kadar önemli ölçüde artırmayı seçtiği henüz belli değil. Bazıları bunun artan işletme maliyetlerinden kaynaklanabileceğini düşünürken, diğerleri bunun şirket için ek gelir elde etmenin bir yolu olabileceğine inanıyor. Sebebi ne olursa olsun, ücretlerdeki artışın, özellikle bu alanlarda düzenli olarak park etmeyi tercih edenler olmak üzere, halktan bir miktar tepkiyle karşılanacağı kesindir.

Yeni ücret yapısının, etkilenen bölgelerdeki otoparkların kullanımını nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Bazıları yüksek ücretlerden kaçınmak için alternatif ulaşım araçları bulmayı tercih ederken, diğerleri otoparkları kullanmaya devam etmek için artan maliyetleri ödemeye razı olabilir. Durumun nasıl sonuçlanacağını yalnızca zaman gösterecek.

Başa dön tuşu